Сімейна
стоматологія

м. Одеса
вул. Ільфа та Петрова, 43/1

Пн - Сб: з 9:00 до 18:00

Нд: Вихідний


Як прибрати плями після брекетовІсправленіе прикусу за допомогою брекет-системи - це досить-таки трудомісткий процес для пацієнта. Зважившись виправити недосконалість посмішки, пацієнт покладає чимало надій на обраний ним метод. Однак навіть такий прекрасний спосіб вирівнювання зубів може мати побічні ефекти, найбільш поширеним з яких є поява плями після брекетів на зубах. Таким чином, вирішивши одну стоматологічну проблему, доводиться перейти до вирішення наступного. Так в чому ж причина появи білих плям і чи можна запобігти їх появі?

Причини появи білих плям

Недотримання правильної гігієни порожнини рота

Це основна і найбільш поширена причина поразки зубів плямами. Плями є ділянками деминерализованной емалі, тобто позбавленої частини свого природного мінерального складу. Демінералізація відбувається внаслідок тривалого впливу кислот, що виділяються мікроорганізмами ротовій порожнині в процесі життєдіяльності. Вони викликають поступове руйнування емалі. Відповідно чим гірше пацієнт дотримується гігієну, тим більше нальоту накопичується.

Під час лікування брекет-системою умови для дотримання якісного догляду стають більш складними. У зв'язку з цим лікар зубної завжди рекомендує придбати додаткові зубні щітки, призначені для чищення навколо і між брекетами, які необхідно використовувати після кожного прийому їжі незалежно від того, з'їв людина цукерку або повноцінно пообідав. Залишки їжі стають улюбленим місцем для бактерій.

Кариєс

Початкова стадія карієсу є поява на поверхні зуба матових плям білого кольору. Під час лікування брекет-системами підвищений ризик ураження даним захворюванням, що пов'язано з недотриманням правильного догляду за ротовою порожниною.

Флюороз

Носіння брекет-системи ніяк не може спровокувати виникнення даного захворювання. Однак можливо такий збіг, що в період лікування в організм стало надходити надмірна кількість фтору. Найчастіше захворювання може бути викликане вживанням води з фтором, зміст якого понад 1,3 мг / л. Брекети перекривають більшу частину зуба, тому що з'явилися плями можуть стати помітні тільки після закінчення курсу лікування. Схожі плями також виникають при таких захворюваннях як гіпоплазія і ерозія, проте дані захворювання є вродженими. Лікар зубний повинен провести диференціальну діагностику між цими захворюваннями, щоб правильно поставити діагноз.

 

Причини появи білих плям після брекетів? Як позбутися від білих плям? Рекомендуємо не затягувати до візиту до лікаря-стоматолога, а запишіться на прийом прямо зараз.

Як позбутися від білих плям?

 1. Професійна гігієна порожнини рота

  Надмірне накопичення нальоту і твердих зубних відкладень провокують появу плям. Тому спочатку необхідно провести процедуру профгігієни в стоматологічній поліклініці, щоб позбутися від причини появи плям. Дуже часто після чищення відбувається повне відновлення кольору протягом декількох місяців. Однак це відбувається тільки в разі дотримання правильного щоденного догляду пацієнтом.

   
 2. Фторування

  Метод фторування полягає в нанесенні на білі ділянки спеціального лаку, що містить фтор. Завдяки цьому відбувається заповнення зруйнованого мікроелементного складу і плями поступово зникають. Фторування протипоказано, якщо плями є проявом флюорозу.

   
 3. Відбілювання

  Відбілювання дозволяє значно змінити колір емалі, завдяки чому плями стануть непомітними. Даний метод є абсолютно безпечним.

   

Профілактика виникнення плям

Сама брекет-система не завдає шкоди емалі, однак вона створює перешкоди для якісного щоденного догляду за ними. Якісний догляд за порожниною рота, а також регулярна процедура профгігієни в стоматологічній поліклініці є профілактикою всіх основних стоматологічних захворювань, в тому числі і появи білих плям після носіння брекетів.

Основні правила догляду за ротовою порожниною під час ортодонтичного лікування:

 • Якісна чистка зубів 2 рази в день, використовуючи основну щітку і додаткові йоржики.
 • Чистка між брекетами і під дротом йоржиками після кожного прийому їжі, ополіскування порожнини рота.
 • Регулярне виконання профгігієни в кріслі у стоматолога. Інтервали між процедурами визначає лікуючий.
 

У клініці стоматології Vitasan в Одесі ми виконуємо процедуру професійної гігієни порожнини рота, використовуючи висококласне німецьке обладнання.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (Всего проголосовало: 0)

+
Залишіть
свої контакти
+
Залишіть
свої контакти