Сімейна
стоматологія

м. Одеса
вул. Ільфа та Петрова, 43/1

Пн - Сб: з 9:00 до 18:00

Нд: Вихідний


Запалення мови - глосит (на грецькій мові - glossa - мова) зазвичай передує будь-яке шлунково-кишкова, інфекційне та грибкове захворювання. Але не завжди. Мова запалитися може і в результаті травми або опіку.

Зазвичай глосит викликає біль, набряклість мови, збільшення його обсягу, температуру тіла. У хворого викликає утруднення пережовування їжі, ковтання, йому важко говорити.

Але найчастіше це не запалення язика, а просто глосалгія (на грецькій мові - algos - біль). На перше місце тут виступають больові відчуття. Виникає печіння мови, оніміння, відчуття збільшення обсягу мови. Виникає як би сухість у роті, хоча слинні залози працюють нормально.

Боляче найчастіше на кінчику язика, але біль може поширюватися на ясна, губи, щоки, або навіть горло. Інтенсивно ростуть хворобливі і неприємні відчуття зазвичай до вечора - від розмови, прийому гострої їжі, хвилювання. Під час їжі, якщо їжа не гостра, біль проходить.

Що таке глосит і як від нього позбутися? Рекомендуємо не затягувати до візиту до лікаря-стоматолога, а запишіться на прийом прямо зараз..

Хворіють глосалгії зазвичай люди у віці від 40 років, більше жінки. У більшості випадків ніяких видимих ​​змін на мові немає, але іноді спостерігається його набряклість, зменшення або, навпаки, розростання сосочків.

При будь-якої хвороби мови треба, не відкладаючи, звернутися до лікаря-стоматолога. Хворому слід полоскати рот теплим розчином питної соди, відваром шавлії або ромашки. Мови необхідно створити спокій: хворому рекомендується менше говорити і на час виключити з раціону тверду, гостру і гарячу їжу.

Профілактика цих захворювань полягає, перш за все, в усуненні причин, що їх викликали. Треба не рідше двох разів на рік відвідувати стоматолога, ретельно доглядати за знімними зубними протезами, щодня чистити зуби, і полоскати ротову порожнину після прийому їжі.

Особливо ретельно потрібно стежити за ротовою порожниною тяжкохворих. Вони повинні не тільки полоскати рот слабкими дезінфікуючими розчинами (соди, перекису водню, борної кислоти), а й змащувати мову світло-рожевим розчином перманганату калію.

Гнійне запалення язика - абсцеси (гнійники) і флегмони (розлиті гнійні запалення) вимагають термінового хірургічного втручання.

+
Залишіть
свої контакти
+
Залишіть
свої контакти