Сімейна
стоматологія

м. Одеса
вул. Ільфа та Петрова, 43/1

Пн - Сб: з 9:00 до 18:00

Нд: Вихідний


Пломбування кореневих каналів є завершальним етапом ендодонтичного лікування. Якість і техніка запечатування просвіту кореневого каналу впливають на майбутній прогноз леченного зуба і на швидкість загоєння запального процесу в ньому.

Сьогодні існує безліч варіантів пломбування (обтурації) кореневих каналів зубів. Однак фахівці клініки Vitasan вибирають для своїх пацієнтів методики, ефективність яких підтверджена клінічними випробуваннями кращих світових виробників. Немає єдиного універсального способу пломбування каналів, адже кожен випадок унікальний. Наші лікарі вибирають спосіб для пломбування каналів в залежності від клінічної ситуації, конфігурації кореневого каналу, його розміру, а також даних рентгенологічного дослідження зуба.

Основним матеріалів при пломбуванні кореневих каналів в клініці Vitasan є гутаперча. Різні методики її застосування полягають в способі внесення даного матеріалу в кореневий канал, його ущільнення і розігріву. Відповідно обраної методикою обтурації лікар вибирає підходяще для кожного випадку обладнання.

Устаткування для пломбування методом вертикальної конденсації гутаперчі

У стоматологічній клініці Vitasan в більшості клінічних випадків застосовується методика вертикальної конденсації гутаперчі. Суть методу полягає в тому, що на початку доктор здійснює пломбування виключно нижньої третини кореневого каналу. Потім, переконавшись у високій якості виконаного пломбування на контрольному рентгенологічному знімку, виконується обтурація залишилася довжини кореня. Як показують дослідження, саме від якості запечатування верхівки кореня залежить майбутній прогноз зуба після лікування.

Після закінчення інструментальної обробки кореневого каналу доктор калібрує гутаперчева штифт відповідно діаметру і довжині кореня зуба. Дана маніпуляція виконується індивідуально для кожного кореневого каналу. Ідеально відкалібрований гутаперчева штифт вноситься з невеликою кількістю силера (пломбувальний матеріал) і щільно закриває просвіт кореневого каналу в нижній його третині. Далі, фахівці нашої клініки використовують апарати для розігріву гутаперчі безпосередньо в кореневому каналі - електричні термоплаггера.

Устаткування для пломбування кореневих каналів

В арсеналі клініки Vitasan є кілька видів даних апаратів в декількох примірниках. Це Coxo C-Fill і BeeFill Pack. Так ми можемо з 100% упевненістю гарантувати своїм пацієнтам абсолютну стерильність всього обладнання: в той час поки один апарат знаходиться в стерилізації, лікування виконується за допомогою іншого. Доктор виробляє обрізання гутаперчевого штифта в нижній третині кореневого каналу. Завдяки наявності в даному апараті великої кількості насадок для внутріканального обрізання гутаперчі, доктор може впоратися практично з будь-якої анатомією кореневого каналу.

Устаткування для пломбування кореневих каналів

Потім необхідно провести якісну конденсацію (втоптування) гутаперчі, поки матеріал знаходиться в м'якому розплавленому стані. Для цього в клініці Vitasan застосовуються плаггери Dentsply Sirona (Німеччина) різних розмірів, що застосовуються в залежності від діаметра кореневого каналу.

Устаткування для пломбування кореневих каналів

Після того як верхівка кореня щільно запечатана гуттаперчей, залишається заповнити решту кореневого каналу цим же матеріалом. Для швидкого та якісного обтурації залишилася довжини кореневого каналу фахівці нашої клініки використовують інжектор-пістолет для пломбування кореневих каналів Coxo C-Fill. Даний апарат моментально розігріває гутаперчу до потрібної температури, і доктор з легкістю проводить остаточний етап пломбування.

Устаткування для пломбування кореневих каналів

Устаткування для пломбування методом латеральної конденсації гутаперчі

У клініці стоматології Vitasan метод латеральної конденсації застосовується в якості альтернативного способу пломбування каналів. Наші фахівці застосовують даний вид обтурації кореневих каналів, коли по ряду клінічних причин лікар не може гарантувати якісну обтурацію методом вертикальної конденсації. Найчастіше показаннями для латеральної конденсації гутаперчі є вузький, складно прохідний кореневої канал, а також різке звуження кореневого каналу в нижній його третині.

Методика латеральної конденсації гутаперчі полягає в заповненні просвіту кореневого каналу великою кількістю тонких гутаперчевих штифтів, які потім розігріваються і щільно конденсуються в просвіті кореневого каналу.

Устаткування для пломбування кореневих каналів

Після закінчення інструментальної обробки кореневого каналу доктор калібрує один гутаперчева штифт за розміром апекса кореневого каналу (отвори на верхівці кореня). Правильно підібраний штифт повинен щільно фіксуватися в області верхівки кореня і не виходити за її межі. Далі даний штифт вноситься в кореневий канал з невеликою кількістю силера (пломбувальний матеріал) і щільно конденсується (ущільнюється) спредером відповідного розміру всередині кореневого каналу. У клініці Vitasan лікарі застосовують спредери світових лідерів по їх виробництву - Dentsply і Mani.

Потім доктор послідовно виконує заповнення просвіту кореневого каналу тонкими гутаперчевими штифтами, конденсируя кожний наступний штифт спредером латерально, тобто, притискаючи до стінки кореневого каналу, щоб поруч з ним помістився наступний. Так виробляється чергування установки гутаперчевого штифта і його конденсація спредером до тих пір, поки просвіт кореневого каналу не буде закритий повністю. Закінчує роботу доктор, обрізаючи і конденсируя гутаперчу біля входу в кореневий канал за допомогою електричного термоплаггера і стандартного ручного плаггера.

Пломбування кореневих каналів в клініці стоматології Vitasan завжди виконується із застосуванням тільки кращого обладнання, інструментів і матеріалів. Ми завжди дбаємо про те, щоб всі етапи лікування зубів наших клієнтів виконувалися в суворій відповідності з усіма світовими стандартами і протоколами.

Фото інструментів для пломбування кореневих каналів

+
Залишіть
свої контакти
+
Залишіть
свої контакти