Альтернатива сріблення молочних зубів

Чи ефективно сріблення молочних зубів?

Сріблення зубів - це метод боротьби з карієсом у стадії плями у дітей, який полягає в нанесенні на уражені ділянки емалі розчину нітрату срібла. Імпрегнованої срібло має антибактеріальну дію, тим самим припиняючи каріозний процес. Звучить непогано, але як це працює на практиці?

Сьогодні цей метод до сих пір широко застосовується стоматологами, незважаючи на те, що вже давно доведено - неефективно сріблити зуби дітям. Застосовують дану методику діткам у віці 2 - 3 років, коли традиційне лікування карієсу ще неможливо виконати. Однак імпрегнованої срібло призупинить карієс тільки на стадії плями, коли ще не відбулося руйнування структури емалі. Якщо ж в зубі дитини вже утворилася порожнина - сріблення зубів не ефективно.

Крім низької ефективності сріблення зубів, ще одним не менш значущим недоліком процедури є те, що молочні зуби після сріблення стають чорними. Уявіть собі малюка, у якого все передні зубки чорного кольору. Як почуває себе дитина в суспільстві з такими зубами? Сріблення зубів часто викликає серйозний психологічний дискомфорт дитини, що позначається на його подальшому психічному розвитку.

Скільки коштує сріблення молочних зубів?

Єдиним плюсом процедури є низька ціна сріблення молочних зубів. Однак стоматологи клініки Vitasan в Одесі настійно не рекомендують процедуру сріблення для Ваших дітей. Сьогодні є ефективна альтернатива сріблення молочних зубів, яка надасть тільки позитивну дію на зубки Вашого малюка.

Альтернатива сріблення молочних зубів

В якості альтернативи сріблення пропонується виконання реминерализующей терапії або глибоке фторування емалі.

Ремінералізующая терапія

Процедура насичення емалі мікроелементами, перш за все кальцієм, для підвищення її стійкості до карієсу і ліквідації білястих плям на емалі.

Процедура полягає в нанесенні ремінералізующего гелю на поверхні емалі зубів. Важливою умовою проведення послуги є ідеально очищена емаль. Тому послуга ремінералізації емалі проводиться тільки після професійної гігієни порожнини рота.

Показання до проведення процедури

 • Карієс в стадії плями. Якщо в зубі вже виникла порожнина, дана процедура не буде ефективна.
 • Для профілактики карієсу

Тривалість курсу визначає лікуючий лікар, так як реминерализация проводиться аж до повного зникнення меловідних плям на емалі, що дуже індивідуально.

Яка альтернатива сріблення молочних зубів? Рекомендуємо не затягувати до візиту до лікаря-стоматолога, а запишіться на прийом прямо зараз.

Фторування зубів

Процедура насичення емалі фтором фторвмісними препаратами для попередження передчасного вимивання кальцію з зубної емалі. Частинки фтору глибоко проникають в зубну емаль, надаючи антибактеріальну дію і одночасно зміцнюючи її.

Показання до проведення процедури

 • Лікування карієсу в стадії плями.
 • Початковий карієс, при якому є незначний дефект в межах емалі.
 • Для профілактики карієсу

Ми не рекомендує використовувати в домашніх умовах дитячі зубні пасти з підвищеним вмістом фтору. Застосування таких паст можливо тільки після консультації стоматолога.

Як зрозуміти, що потрібно Вашій дитині: фторування або сріблення молочних зубів?

Процедури фторування і сріблення показані при карієсі у дітей в стадії плями. Але однозначно слід віддати перевагу фторування, так як дана процедура ефективна навіть при наявності невеликої каріозної порожнини в межах емалі. Крім того, зубки дитини залишаться білими і не почорніє, як при обробці на основі нітрату срібла.

Найголовніше - профілактика!

Стан дитячих зубів вкрай важливо, попри те, що багато хто вважає безглуздим їх лікування і належний догляд. Не потрібно забувати, що під молочними зубами розвиваються постійні, прорізування яких може бути порушено або призупинено внаслідок захворювання молочних зубів. Передчасна втрата молочних зубів часто призводить до незворотних змін зубощелепної системи, в тому числі і до деформацій щелеп.

Для якісної профілактики карієсу молочних зубів досить регулярно і правильно чистити зуби своїй дитині. А регулярні огляди Вашої дитини в кріслі у стоматолога (раз в 6 місяців) дозволить Вам не втратити дорогоцінний час у разі виникнення карієсу і вчасно вирішити проблему без складних втручань.

Другие статьи

 • Носіння брекетів і догляд за ними

  Носіння брекетів сьогодні це досить швидкий і ефективний спосіб усунення ...

   
 • Седация в стоматології

  Ви коли-небудь замислювалися про те, чому все так бояться стоматолога? ...

   
 • Як зрозуміти, що зубна щітка мені не підходить?

  У нашій минулій статті ми докладно розкрили тему зубних паст ...

   
 • Коффердам: що це і для чого потрібен?

  Коффердам - це тонке полотно, яке ...

   
 • Лікування каналу зуба і можливі ускладнення після лікування

  В ході лікування каналу зуба видаляється пульпа, виконується медикаментозна та ...

   
 • Яку зубну пасту вибрати для дорослого і дитини?

  Один з найпопулярніших питань серед наших пацієнтів ...

Зворотний дзвінок