Багато пацієнтів скаржаться на зубний біль, причому досить часто вказують на те, що болить зуб з коронкою саме під коронкою. Хворобливі відчуття можуть виникати з багатьох причин:
- У разі, якщо лікар не повністю видалив ушкоджені тканини або, наприклад, запломбував канал не до його верхівки, що могло викликати рецидив карієсу.
- У разі неякісної роботи техніків. Неточності, допущені в виготовленні коронки, можуть спричинити за собою потрапляння шматочків їжі під конструкцію з подальшим виникненням хворобливих відчуттів.
- Невідвідування планових оглядів .
- Недостатній догляд за ротовою порожниною.
- Занадто велике навантаження на зуб.
У будь-якому випадку запальний процес може дуже довго протікати без виражених симптомів, але в якийсь момент пацієнт розуміє, що болить зуб під коронкою при накусиваніі і стає боляче жувати або натискати на зуб, а згодом можуть виникнути і інші симптоми, такі як:
- Набряклість
- Флюс
- Свищ
Болить зуб під коронкою? Рекомендуємо звернутися до професіоналів не затягувати до візиту до лікаря-стоматолога, а запишіться на прийом прямо зараз.
Що робити якщо під коронкою болить зуб?
При появі перших же симптомів біль можна на якийсь час зняти за допомогою анальгетиків, але потрібно пам'ятати, що такі препарати не лікують і, якщо виникла гостра біль - значить запальний процес уже запущений і стоїть негайно звернутися до досвідченого лікаря-стоматолога, так як біль сама по собі не пройде, а запальний процес може тільки посилитися. Важливо пам'ятати, що бувають випадки коли болить мертвий зуб під коронкою.
Для того щоб лікар міг з точністю визначити причину виникнення болю під коронкою, в першу чергу, необхідно провести діагностику. Рентгенівський знімок допоможе вирішити безліч питань, але при необхідності можуть призначити більш детальне обстеження, а саме комп'ютерну томографію. Також може знадобитися консультація у щелепно-лицьового хірурга. Все залежить від ситуації.
Наступний етап - лікування зуба. Це може бути повторне лікування, пломбування каналів зуба або видалення нерва. В окремих випадках необхідно хірургічне втручання, наприклад, апикальная резекція, якщо процес дійшов до утворення кореневої кісти або періодонтиту. Якщо ж шансів на порятунок зуба немає - його видаляють.
І останній етап - відновлення зуба. Лікар підбере найоптимальніший метод відновлення, в залежності від стадії запаленні і рівня складності роботи. Це може бути просто пломба зі спеціальних матеріалів, накладка, нова коронка або зубна вкладка. Вартість цих робіт відрізняється в рази, тому вигідніше звернутися до фахівця появі перших больових відчуттів.