Сімейна
стоматологія

м. Одеса
вул. Ільфа та Петрова, 43/1

Пн - Сб: з 9:00 до 18:00

Нд: Вихідний


Кровоточивість ясен - це перший симптом наявності запального процесу в ротовій порожнині. Часто вона виникає ще до прояву почервоніння і набряклості ясен. Причин по яким кровоточить ясна може бути досить багато, тому при появі перших симптомів варто негайно звернутися до стоматолога за допомогою.

Чому кровоточить ясна і як з цим боротися

Погана гігієна 

У більшості випадків проблема кровоточивості пов'язана зі скупчення на поверхні зубів твердих і м'яких відкладень. Коли людина нехтує якісної гігієною ротової порожнини, протягом невеликого періоду часу зуби починають обростати м'якими і твердими зубними відкладеннями. У зубній нальоті міститься величезна кількість патогенних мікроорганізмів, які щомиті розмножуючись, виділяють продукти життєдіяльності. Це згубно впливає на стан всієї ротової порожнини. Виникають часті грибкові ураження слизової оболонки, розвивається гінгівіт, пародонтит, пародонтоз, прогресує поширення карієсу. Зубний камінь, Який крім патогенного микробно дії, чинить тиск на поверхню ясна, тим Самим погіршуючи її кровообіг. Для такої ясна характерні запальні прояви, які як набряклість, кровоточивість, колір від яскраво-червоного до синюшного.

Фахівці клініки Vitasan в Одесі рекомендують своїм клієнтам почати лікування ясен якомога раніше, адже прогресування їх хвороб часто призводить до випадання здорових зубів.

На першому етапі лікування кровоточивості ясен стоматологи нашого центру виконують послугу професійної гігієни порожнини рота. Під час процедури лікар використовує ультразвук для видалення наддесневого зубного каменю, і різні дентальні щіточки, і пасти для якісного зняття м'якого нальоту, а також полірування всіх поверхонь емалі.

Доктор також перевіряє наявність поддесневого зубного каменю. При його виявленні на наступному етапі стоматолог виконує послугу кюретажа і призначає розчини для полоскання.

Третім і найважливішим етапом терапії кровоточивості є навчання пацієнта правильної гігієни ротової порожнини. Тільки налагодивши домашній догляд за зубами і яснами виконане лікування буде ефективно. В іншому випадку, пройдені раніше етапи доведеться повторювати невизначену кількість разів.

Зміни гормонального фону

В період активного статевого дозрівання, а також під час вагітності та годування груддю у жінок часто можуть кровоточити ясна і виникати явища гінгівіту. Ця проблема пов'язана зі зміною гормонального фону. У таких випадках не варто робити радикальних методів лікування. Досить організувати правильну гігієну в домашніх умовах і виконувати процедуру професійної гігієни порожнини рота в кріслі у стоматолога. Частота виконання профгігієни залежить від симптомів і особливостей пацієнта, тому призначається індивідуально лікарем. Як тільки період зайвої гормональної активності пройде, ясна нормалізується.

Наявність в ротовій порожнині травмуючого фактора

У разі пломби, ясна може кровоточити через її неякісної установки або ж доктор іноді може недостатньо прибрати її надлишки, які згодом отдавлівают ділянку ясен, викликаючи тим самим кровоточивість. У разі коронок, вкладок і інших незнімних ортопедичних конструкціях - тут проблема може бути дуже різнобічної, починаючи від надлишків цементу, який здавлює ясна, закінчуючи і зовсім неправильно виготовленої конструкцією. У цій проблемі може розібратися досвідчений стоматолог після огляду і виконання рентгенологічного дослідження зубів.

Причиною можуть бути системні захворювання

Кровоточивість ясен може бути тривожним симптомом деяких хвороб нашого організму, таких як цукровий діабет, авітаміноз або гіпервітаміноз, хвороби крові та ін.

Що робити якщо кровоточить ясна? Рекомендуємо не затягувати до візиту до лікаря-стоматолога, а запишіться на прийом прямо зараз.

Профілактика-краще засіб!

Лікарі клініки Vitasan в Одесі не перестають нагадувати своїм клієнтам про важливість профілактики стоматологічних захворювань. Іноді навіть зовсім незначні на перший погляд профілактичні заходи можуть значно поліпшити стан ротової порожнини і ясен перестануть кровоточити.

Якісна гігієна - це дуже важливо!

Відсутність зубних відкладень на 70% знижує ймовірність виникнення захворювань зубів і ясен. Необхідно правильно підібрати предмети особистої гігієни, щоб здійснювати її максимально ефективно. Зубну щітку рекомендується вибирати середньої жорсткості, адже іноді ясна можуть кровоточити через травму жорсткою щіткою. Величина головки залежить від того, наскільки великий чоловік, а також наскільки широко відкривається рот. Термін служби щітки становить до двох місяців. Паста повинна грати роль лише в размягчении нальоту і створенні приємного запаху в роті. Ми рекомендуємо купувати спеціальні пасти тільки після консультації стоматолога.

Ще одним важливим елементом щоденної гігієни є зубна нитка. Користуватися нею необхідно 2 рази на день перед чищенням зубів, а також при застряванні їжі. У нашому стоматологічному центрі фахівці допомагають індивідуально підібрати засоби особистої гігієни для своїх клієнтів, щоб догляд за ротовою порожниною виконувався з максимальною ефективністю.

Не варто також ігнорувати регулярні огляди зубів у стоматолога. Ми рекомендуємо раз в 6 місяці виконувати контрольний огляд і виконувати процедуру професійної гігієни ротової порожнини. Це допоможе виявити можливі стоматологічні проблеми на ранніх стадіях, а також не допустити серйозних ускладнень. І, звичайно, ж правильний спосіб життя, який є запорукою здоровою і красивою посмішки!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 2.00 (Всего проголосовало: 2)

+
Залишіть
свої контакти
+
Залишіть
свої контакти