Сімейна
стоматологія

м. Одеса
вул. Ільфа та Петрова, 43/1

Пн - Сб: з 9:00 до 18:00

Нд: Вихідний


Флюс - це застаріле "народна" назва захворювання, яке офіційно звучить як одонтогенний періостит. Іншими словами флюс зуба - це запалення окістя, яке з'являється на стадії сильного загострення захворювання зуба.

Чому виникає це захворювання?

Флюс зуба може виникнути з кількох причин:

    1. Раніше нелікованих карієс, який досяг нерва і викликав його запалення - пульпіт. Інфекція, подолавши емаль і дентин, досягає судинно-нервового пучка. На цій стадії захворювання в разі гнійного пульпіту часто з'являється флюс. Якщо ж пульпіт протікає не в гострій формі, пацієнт ігнорує його симптоми, які не звертається до стоматолога, то в перебігу 1-2х тижнів біль вщухне. Однак це не означає, що проблема вирішилася. Навпаки, інфекція викликала загибель нерва і проникла за межі кореня. Таким чином хвороба перейшла в іншу стадію - розвинувся періодонтит.
       
    2. Не лікувався періодонтит. Тепер захворювання поширюється в товщі кістки, поступово руйнуючи її. Так в щелепи утворюються кісти і гранульоми різних видів і форм, які можуть принести масу ускладнень, якщо вчасно не надати допомогу. Одним з найпоширеніших ускладнень таких процесів на верхній щелепі є гайморит, який буває двох видів - хронічний і гострий. Хронічна форма гаймориту протікає найчастіше практично безсимптомно. Однак на стадії гострої форми він приносить чимало незручностей для пацієнта у вигляді порушення загального стану, постійної ексудації з носа, головного болю і навіть підвищеної температури тіла.
       
    3. Будь-який вид травми зуба, внаслідок якої сталася загибель пульпи і своєчасно не була надана стоматологічна допомога.
    4. Неякісне лікування кореневих каналів в минулому.
    5. Флюс як наслідок загострення пародонтиту.

      Якщо пацієнт страждає на пародонтит, нехтуючи при цьому належним доглядом за порожниною рота, то інфекція, яка накопичується в глибоких пародонтальних кишенях кореня викликає утворення гною. При порушенні його відтоку з'являється сильне гнійне запалення ясен і набряк навколишніх її м'яких тканин.

 

Як зрозуміти, що це флюс?

Він з'являється в разі чергового періоду загострення. У товщі кістки накопичується гній, який після виходу в м'які тканини викликає набряк ясен і щоки, зміна форми обличчя.

Симптомами є погіршення загального стану, явища інтоксикації (головний біль, температура до 39 С), сильний зубний біль, часто пульсуючого характеру. Основною ознакою, який допомагає пацієнтові в домашніх умовах визначити природу захворювання, є сильний набряк ясен і щоки.

Чому виникає це захворювання? Як зрозуміти, що це флюс? Як прибрати флюс зуба? Відновлення після лікування і профілактика? Рекомендуємо не затягувати до візиту до лікаря-стоматолога, а запишіться на прийом прямо зараз.

В цьому випадку слід терміново звернутися до стоматолога, щоб попередити появу ще більш серйозних ускладнень, таких як абсцес, флегмона або остеомієліт. Ускладнення часто призводять до того, що потрібне видалення зуба.

Як прибрати флюс зуба: методи надання допомоги

Головним завданням стоматолога є визначити причинний зуб і зменшити біль, а також набряк ясен і щоки. Для цього виконується огляд і рентгенологічне дослідження. Після того, як зроблені всі діагностичні заходи лікар приймає рішення про можливі методи лікування.

Якщо потрібне видалення

Хірург-стоматолог виконує оперативне втручання під дією місцевої анестезії, таким чином видалення виконується без болю. Додатково виконати невеликий розріз на яснах з подальшим її промиванням і дренуванням. Це робиться для того, щоб забезпечити якісний відтік гною і попередження скупчення ексудату в м'яких тканинах. Доктор також призначає пацієнтові лікарські засоби для антибіотикотерапії.

Якщо вирішено лікувати зуб

Доктор надає допомогу в залежності від характеру захворювання. У будь-якому випадку важливо прибрати всі джерела інфекції: уражені карієсом тканини, видалити нерв або старий пломбувальний матеріал з кореневого каналу, виконати якісне лікування та пломбування кореневих каналів. Для швидкого зняття симптомів флюсу стоматолог виконує невеликий розріз на поверхні ясен для забезпечення відтоку гною. Таким чином розпухла щока швидше відновиться. Додатково призначаються кошти для антибіотикотерапії.

Чому виникає це захворювання? Як зрозуміти, що це флюс? Як прибрати флюс зуба? Відновлення після лікування і профілактика? Рекомендуємо не затягувати до візиту до лікаря-стоматолога, а запишіться на прийом прямо зараз.

У разі, коли одонтогенний періостит викликаний скупченням гною в пародонтальному кишені лікар виконує його очищення методом кюретажу. В цей же відвідування для лікування ясен слід виконати послугу професійної гігієни порожнини рота.

Фахівці клініки Vitasan в Одесі не рекомендують своїм пацієнтам застосовувати народні засоби для лікування флюсу в домашніх умовах. Якісна допомога може бути надана тільки дантистом в стоматологічному кріслі. Самостійне втручання за допомогою народних засобів як правило не робить належного ефекту, і пацієнт втрачає час. Дуже важливо надати допомогу вчасно, адже в разі запущеної стадії хвороби потрібно оперативне втручання.

Відновлення після лікування і профілактика

Головним завданням лікування є ліквідація інфекції, яка викликала флюс. Якщо терапія виконана в повному обсязі, далі здоровий організм відновиться самостійно. Лікарі клініки Vitasan постійно нагадують своїм клієнтам про необхідність регулярних профілактичних оглядів в стоматологічному кріслі, а також проведенні послуги професійної гігієни порожнини рота. Візит до лікаря раз на півроку не відніме у вас багато часу, але допоможе зберегти Ваші зуби здоровими на довгі роки.

Пам'ятайте - при появі перших симптомів болю будь-якого характеру або дискомфорту в ротовій порожнині слід негайно звернутися до стоматолога. Проблема, виявлена ​​на ранній стадії, легше піддається терапії і не викликає серйозних ускладнень, що значно економить час і гроші пацієнта.

{extravote 3}

+
Залишіть
свої контакти
+
Залишіть
свої контакти