Як зрозуміти, що зубна щітка мені не підходить?

У нашій минулій статті ми докладно розкрили тему зубних паст і тепер переходимо до найважливішого - щітки! Запам'ятайте, для гігієни порожнини рота найважливішу роль грає не паста, що не ополіскувач, а щітка і техніка чищення зубів! Про це ми розповімо в нашій статті.

Як зрозуміти, що зубна щітка мені не підходить?

Стоматологи не дарма кажуть, що зуби треба чистити 2 рази на день. Справа в тому, що зубний наліт формується приблизно через 10 - 12 годин. Чим довше він перебуває в порожнині рота, тим сильніше його згубний вплив на зуби. Від сюди і рекомендація доглядати за зубами 2 рази в день, як раз з приблизними інтервалом в 10 - 12 годин. Якщо Ви почистили зуби, але через 4 години (наприклад) вони стали знову шорсткі - Ваша щітка погано очистила поверхні зубів від нальоту. Або вона неякісна, або просто не підходить до Вашого типу зубів і щелепи. Це правило працює, звичайно, якщо Ви чистите зуби правильно і не менше 2-х хвилин. Тому для того, щоб підтримувати якісну гігієну порожнини рота, до вибору зубної щітки потрібно підходити серйозно.

На що звернути увагу при виборі зубної щітки?

 • Жорсткість - вибирайте середню. З м'якою або жорсткою щетиною призначить стоматолог, якщо це необхідно. Середня жорсткість є оптимальною і підходить всім, в той час як занадто м'яка щетина на щітці залишить частину нальоту на зубах, а жорстка може травмувати ясна.

 

 • Структура розташування щетинок на щітці - дуже індивідуальний фактор. Тут все залежить від особливостей Ваших зубів і типу прикусу. Якщо присутні певні порушення положення зубів або їх скупченість, ми рекомендуємо віддавати перевагу щіток з різнобічним розташуванням щетинок, а також з їх різною довжиною.

 

 

 

 • Довжина і форма щітки. Робоча частина щітки - безпосередньо та частина, на якій розташовані щетини - головка щітки. Вона буває різних форм і розмірів. Вибір залежить від типу прикусу, розташування зубів і розмірів щелеп. Стоматологи клініки Vitasan в Одесі рекомендують пацієнтам вибирати щітки з невеликої або середньої робочої головкою, для того, щоб в процесі чистки вона могла дістатися навіть до самих важкодоступних поверхонь зубів.Нерабочая часть щётки – ручка. Она не влияет на качество чистки зубов. Просто выберите ту, которая будет для Вас удобнее.

 

 

 • Додаткові опції у вигляді масажних гумок, пружних головок, очищувачів мови і т.д. ніяк не впливають на якість чищення зубів. Це все хитрий маркетинговий хід виробників зубних щіток.

 

 

Ціна - не купуйте занадто дешеві щітки! Їх дешевизна пов'язана з низькою якістю щетинок, які швидко приходять в непридатність. Частота заміни таких щіток буде вище. Іншим словом - уявна економія. Крім того, в дешевих щітках зріз кожної щетинки в кінці прямокутний, що сильно травмує ясна. У більш дорогих щітках на кінці кожної щетинки напівкруглий зріз.

Яка зубна щітка Вам потрібна? Рекомендуємо не затягувати до візиту до лікаря-стоматолога, а запишіться на прийом прямо зараз.

Практичні поради стоматологів клініки Vitasan по догляду за порожниною рота

 • Чистіть зуби щодня 2 рази в день не менше 2-х хвилин.Користуючись додатковими гігієнічними аксесуарами, які Вам порекомендував стоматолог.
 • Не давите щёткой на зубы во время чистки – это травмирует дёсна и ухудшает работу щетинок.
 • Прислухайтеся до рекомендацій стоматолога при виборі зубної щітки.
 • Здійснюйте заміну щітки при появі перших ознак деформації щетинок, але не рідше ніж 1 раз на 2 місяці.
 • 1 раз в 6 місяців записуйтеся до свого стоматолога для проведення послуги професійної гігієни порожнини рота.

Доктора стоматологічної клініки Vitasan завжди допомагають своїм пацієнтам правильно підібрати предмети для гігієни порожнини рота в домашніх умовах. На нашому прийомі ми навчаємо пацієнтів техніці чищення зубів, індивідуально розробленої для кожного клієнта.

Доглядайте за своїми зубами, і вони віддячать Вас своїм здоров'ям!

Другие статьи

 • Як зберегти зуби здоровими і красивими: 3 простих правила

  У даній статті описуються правила догляду за порожниною рота, завдяки ...

   
 • Які бувають зубні протези

  На сьогоднішній день протезування зубів стало дуже зручним і доступним ...

   
 • Як позбавиться зубного каменю в домашніх умовах

  Кожен з нас хоче мати білу усмішку, але іноді її ...

   
 • Вирівнювання зубів брекетами

  Носіння брекетів і догляд за ними

  Вирівнювання зубів брекетами ...

   
 • Лікування карієсу під час вагітності

  Вагітність - це особливо важливий період в житті кожної жінки. ...

   
 • Болять зуби від солодкого

  Біль в зубах може бути наслідком багатьох проблем , одна з ...

Зворотний дзвінок