Як зберегти зуби здоровими і красивими: 3 простих правила

У даній статті описуються правила догляду за порожниною рота, завдяки яким ви зрозумієте як зберегти зуби здоровими і красивими надовго, а також звести до мінімуму неприємні відчуття від візитів до стоматолога.

Сучасна медицина пішла далеко вперед і завдяки новим технологіям похід до стоматолога тепер не такий страшний, як це було раніше. Однак багато людей все ж бояться цього "страшного" фахівця і зовсім не звертають увагу на здоров'я своїх зубів.

Такий підхід в корені неправильний, адже зуби - це "візитна картка" кожної людини. Нікому не сподобається співрозмовник, який, посміхаючись, демонструє жовті зуби, уражені карієсом. Ще неприємніше при спілкуванні відчувати неприємний запах з рота візаві.

І навпаки, сліпуча усмішка притягує погляд, зачаровує і має в своєму розпорядженні людей до приємного спілкування. А стати власником такої посмішки вам допоможе наша стаття, в якій ми розглянемо кілька правил догляду за порожниною рота.

ППравило №1. Гігієна понад усе

Про необхідність чистити зуби знає практично кожен. Але не кожен дотримується цього принципу. Задайте собі питання: чистите ви зуби щодня вранці і ввечері? Якщо ви відповіли "Так", можете сміливо себе похвалити. Багато чистять зуби тільки вранці і зовсім забувають про вечірнє чищення. А адже саме вона є найсильнішим противником карієсу. Привчіть себе регулярно чистити зуби вечорами, а після цього самі вольові можуть почати виробляти ще одну корисну звичку - чистити зуби після кожного прийому їжі. Можете бути впевнені - питання як зберегти зуби здоровими Вас більше не буде турбувати.

Не можна забувати і про те, як правильно чистити зуби. За часом ця процедура повинна займати не менше двох хвилин. Але і переборщувати теж не варто, щоб не пошкодити зубну емаль. Щітка повинна рухатися вертикально, а не горизонтально. Так наліт буде зчищатися, а не залишиться в проміжках між зубів.

Як зберегти зуби здоровими і красивими? Рекомендуємо не затягувати до візиту до лікаря-стоматолога, а запишіться на прийом прямо зараз.

Правило №2. Підберіть засоби гігієни

Головний помічник у боротьбі за красу і здоров'я зубів - ваша щітка. Її потрібно вибирати, враховуючи стан порожнини рота. Оптимальний варіант - це щітка середньої жорсткості, однак якщо у вас чутливі ясна або проблеми з емаллю, то вибирайте більш м'яку щетину.

Не використовуйте занадто довго одній і тій же щіткою, міняйте цей інструмент хоча б раз в два місяці. Після кожної чищення зубів промивайте її гарячою водою і сушіть.

Не варто ігнорувати і використання зубної нитки. Навіть найкраща щітка не здатна видалити наліт з важкодоступних куточків порожнини рота. Щодня очищайте міжзубний простір зубною ниткою плавними рухами, щоб не поранити ясна.

Для боротьби з шкідливими мікробами варто використовувати і ополіскувач для рота. Переважно, щоб засіб складалося з натуральних компонентів. Це допоможе підтримати здоров'я ясен і вбереже їх від запалення, а подих буде свіжим.

Правило №3. відвідуйте стоматолога

Навіть якщо пильно стежити за гігієною порожнини рота, регулярно і правильно чистити зуби і використовувати кращі ополіскувачі та інші засоби, ми не зможемо захиститися від впливу таких шкідливих факторів як стреси, неправильне харчування, ослаблений імунітет. Тому відвідуйте стоматолога кожні півроку для профілактичного огляду і усунення проблем на стадії їх зародження.

Дотримуйтеся цих простих правил. Вони допоможуть вам зберегти зуби здоровими, а посмішку красивою.

Другие статьи

 • Лікування каналу зуба і можливі ускладнення після лікування

  В ході лікування каналу зуба видаляється пульпа, виконується медикаментозна та ...

   
 • Методика лікування карієсу в стадії плями

  Карієс - це патологічний процес, що розвивається в твердих тканинах ...

   
 • Як вирівняти зуби без брекетів і платівок

  «Зустрічають по одягу» - цей вислів було актуально в усі ...

   
 • Глоссіт- запалення язика

  Запалення мови - глосит (на грецькій мові - glossa - ...

   
 • Чи потрібно видаляти зуб мудрості?

  Зуб «мудрості», вісімка, третій моляр - все це назви останніх ...

   
 • Як зрозуміти, що зубна щітка мені не підходить?

  У нашій минулій статті ми докладно розкрили тему зубних паст ...