Сімейна
стоматологія

м. Одеса
вул. Ільфа та Петрова, 43/1

Пн - Сб: з 9:00 до 18:00

Нд: Вихідний


Один з найпопулярніших питань серед наших пацієнтів - «Яку зубну пасту вибрати для дорослого і дитини?»

Вибір зубної пасти - не легка справа, з огляду на величезний асортимент в магазині. У цій статті ми детально розповімо про пастах і розберемося що потрібно купити, а які продукти є лише прекрасним маркетинговим ходом.

Основні категорії паст:

 • Профілактичні
 • Відбілювальні
 • Для профілактики карієса
 • Для ясен
 • Комплексна зубна паста
 • Для зниження чутливості
 • Дитячі пасти

 

Профілактичні пасти 

Чи не характеризуються яким-небудь певним вираженою дією. Вони просто розм'якшують зубний наліт, добре піняться і смачно пахнуть. Це найбезпечніша зубна паста, яка підходить всім, крім дітей.

  

Отбілювальні пасти

При  виборі зубної пасти з відбілюючим ефектом дуже важливо подивитися склад. Якщо в складі вказані абразиви, карбонат кальцію або оксид алюмінію (заборонений у багатьох країнах), таку пасту купувати не варто. Безпечні абразиви, присутні в складі пасти - це діоксид кремнію, дикальцію фосфат або натрій метафосфат. Навряд чи ці назви Ви зможете запам'ятати, тому ми рекомендуємо скопіювати їх в замітки на телефоні, щоб в магазині полегшити собі вибір пасти. Наші пацієнти часто запитують яка паста краще відбілює. Складно однозначно відповісти на це питання, адже все залежить від індивідуальних особливостей Ваших зубів, а також інтенсивності і швидкості відбілювання.Для профилактики кариеса

Такі пасти знижують рівень каріесогенним в порожнині рота, завдяки наявності в складі антимікробних компонентів. Існують також містять фтор ремінералізує зубні пасти (норма фтору до 1450 pm), які забезпечують насичення емалі кальцієм. Паста з фтором протипоказана, якщо у Вашому регіоні підвищений вміст фтору в питній воді.

Профілактична паста звичайно не врятує Вас від карієсу, який вже виник, але після пройденої у стоматолога санації користуватися нею досить непогано. Коротко про каріесогенним - що це таке: за розвиток карієсу відповідають певні патогенні бактерії в порожнині рота. Чим їх більше, тим кариесогенность вище. Що входять до складу речовини допомагають боротися з мікробами, що викликають карієс. Не захоплюйтеся такими пастами, чергуйте з іншими, тому що внаслідок їх тривалого застосування може порушитися мікрофлора порожнини рота.

Для ясен

Такі пасти надають бажаний ефект тільки в комплексі з правильним лікуванням. Проблеми з яснами найчастіше вимагають стоматологічного втручання. Послуги зняття над- та поддесневого каменю, видалення важкодоступного нальоту, корекція харчування і методики гігієни порожнини рота, лікування у суміжних спеціалістів (якщо необхідно) - ось що дійсно надасть ефект і позбавить Вас від кровоточивості ясен. А вже потім стоматолог може сказати: "Купіть пасту для ясен." Після пройденої терапії у стоматолога такі лікувальні пасти допоможуть швидше зняти запалення з ясен, прискорять процеси їх відновлення. До складу таких паст входять рослинні компоненти, які мають протизапальну і в'язким ефектом. Антибактеріальні компоненти також знижують запалення. Але, все це працює тільки після того, як ми усунули причину захворювання!

Комплексні зубні пасти (все в одному)

Досить популярні пасти, які включають в себе властивості всіх видів паст. Підходять всім і не мають протипоказань до використання.

 

 

Для сниженя чутливості зубів

Дані пасти в своєму складі містять речовини, що запечатують дентинні канальці, що відповідають за чутливість зубів. Ми завжди рекомендуємо їх використовувати в поєднанні з отбеливающими пастами, або просто під час курсу відбілювання, а також якщо ви вживаєте в своєму раціоні багато кислих фруктів (вони підвищують чутливість зубів).

 

Дитячі пасти

Якщо дорослі можуть чистити зуби і без пасти, то в разі дітей практично завжди паста вкрай необхідна. Все тому, що тільки завдяки солодкої зубній пасті більшість дітей погоджується на чистку зубів. Крім того, дитяча зубна паста викликає бажання дитини і в наступний раз почистити зуби, роблячи процес смачним і приємним.

Яку зубну пасту мені вибрати? Яка зубна паста потрібна моїй дитині? Рекомендуємо не затягувати до візиту до лікаря-стоматолога, а запишіться на прийом прямо зараз.

Що необхідно враховувати при виборі зубної пасти для дитини?

 • Безпека пасти при випадковому її ковтанні
 • Мінімальний вміст фтору (до 0,05%) або ж його відсутність
 • Низький рівень абразивності (RDA до 200 умовних одиниць)
 • Враховуйте вікову категорію дитини, зазначену на упаковці
 • Бажано купувати безбарвну пасту, без барвників, без хімії, з вмістом в складі великої кількості натуральних компонентів.

Зубна паста є прекрасним атрибутом для домашнього догляду за порожниною рота. Однак вона виконує лише допоміжну роль при чищенні зубів: трохи розм'якшує наліт, піниться, для більш якісного змивання нальоту, робить процес чищення більш приємним завдяки гарному смаку і запаху. У разі виникнення симптомів захворювання зубів або ясен ми рекомендуємо звернутися до стоматолога для проведення послуги якісної діагностики його причини. Найбільш уважно фахівці клініки Vitasan рекомендують поставитися до вибору зубної щітки. У наступній статті ми розповімо про те, як зробити правильний вибір.

Лікарі клініки Vitasan в Одесі з задоволенням допоможуть Вам підібрати хорошу пасту для того, щоб процес догляду за зубами приніс Вам тільки користь!

+
Залишіть
свої контакти
+
Залишіть
свої контакти