Сімейна
стоматологія

м. Одеса
вул. Ільфа та Петрова, 43/1

Пн - Сб: з 9:00 до 18:00

Нд: Вихідний


Коффердам - це тонке полотно, яке застосовується для ізоляції одного або декількох зубів в ході стоматологічного лікування. Коффердам в стоматології застосовується практично у всіх випадках лікування зубів. Що дає застосування коффердама? Дана система відмінно ізолює зуби, не допускаючи попадання ротової рідини в робочу зону лікаря, а також, не допускаючи попадання агресивних стоматологічних розчинів в порожнину рота пацієнта в ході лікування.

З яких компонентів складається система коффердам?

1. . Тонке латексне або безлатексне полотно

 

Багато пацієнтів сьогодні страждають алергією на латекс, тому щоб уникнути виникнення алергічної реакції у наших пацієнтів в клініці Vitasan ми використовуємо тільки безлатексние хустки для коффердама.

2. Система кламерів (клампов)

 

Це спеціальні «гачки», розроблені окремо для кожного зуба в декількох варіаціях, для фіксації хустки на зубі.

3. Щипці для установки кламмера на зуб

 

4. Рамка

 

Утримує хустку в розправленому стані.

5. Пробойник і шаблон

При помощи шаблона отмечается зуб, на который будет одет коффердам. Пробойник служит для создания отверстия в платке для зуба.

Лікар-стоматолог застосовує певні різновиди коффердамом, які відрізняються по товщині полотен, форм рамок і методу фіксації, проте суть при цьому залишається незмінною - зуб надійно ізольований.

Коффердам: необхідність чи мода?

 

Незважаючи на те, що застосування коффердама при лікуванні зубів набуло широкого поширення ще в 1867 році, до цих пір багато лікарів його не використовують, виправдовуючись тим, що установка коффердама вимагає додаткових навичок і фінансових вкладень. А дарма, адже використання коффердама в десятки разів збільшує швидкість і якість роботи
.

Переваги використання для пацієнта:

Що таке коффердам? Навіщо він потрібен? Рекомендуємо не затягувати до візиту до лікаря-стоматолога, а запишіться на прийом прямо зараз.

 

 • Захищає від травмування стоматологічними спецзасобами (виключає можливість випадкового попадання в порожнину рота або дихальні шляхи пацієнта дрібних стоматологічних інструментів, попадання в порожнину рота агресивних рідин, кислот).
 • Захист м'яких тканин пацієнта (щоки, язик, губи)
 • Зниження ризиків виникнення алергії на різні стоматологічні матеріали та препарати, так як вони не потрапляють в порожнину рота.
 • Завдяки використанню коффердама відбувається зниження слиновиділення у пацієнта, що значно полегшує для нього процес лікування.
 • Скорочується час стоматологічного прийому.
 • Підвищується якість послуг, що надаються.
 • Коффердам не викликає блювотний рефлекс, на відміну від ватних валиків, якими обкладають зуби..
 • Знімає втому щелепних суглобів і жувальних м'язів.

Переваги використання для лікаря:

 

 • Лікування виконується швидше і комфортніше.
 • Поліпшується видимість всього робочого поля.
 • Завдяки 100% сухості в робочій зоні і використання сухих інструментів, значно підвищується якість роботи, так як відбувається краще зчеплення між дентином, емаллю і матеріалом.

Які функції виконує коффердам і навіщо він потрібен?

 

Головна функція коффердама - забезпечення повної ізоляції зуба від порожнини рота, особливо від слини. Коффердам в стоматології забезпечує безпеку лікування, що ще раз підтверджує те, на скільки корисний коффердам в щоденній стоматологічній практиці.

У клініці стоматології Vitasan в Одесі лікарі коффердам застосовують при лікуванні кореневих каналів, в ході лікування карієсу, при виконанні різних естетичних реставрацій і фіксації вкладок і вінірів. У деяких випадках ми також його застосовуємо при відбілюванні зубів.
У нашій практиці часто бувають випадки, коли ступінь руйнування зуба вже не дозволяє застосувати коффердам. Тоді стоматолог в першу чергу створює необхідні умови для його установки, а лише тільки потім переходить до основного лікування.

Фахівці центру Vitasan надають послуги лікування зубів, застосовуючи дороге устаткування і сучасні методики для того, щоб Ви відчували себе в стоматологічному кріслі максимально комфортно!

+
Залишіть
свої контакти
+
Залишіть
свої контакти