Сімейна
стоматологія

м. Одеса
вул. Ільфа та Петрова, 43/1

Пн - Сб: з 9:00 до 18:00

Нд: Вихідний


В ході лікування каналу зуба видаляється пульпа, виконується медикаментозна та інструментальна очищення з подальшим їх пломбуванням. Від якості виконання даних етапів залежить прогноз зуба. Не існує двох однакових випадків, тому доктору завжди необхідно індивідуально підбирати план і тактику. Це вимагає високої кваліфікації стоматолога і терпіння з боку пацієнта, так як процес роботи тривалий і трудомісткий.

Коли необхідно лікувати?

Обов'язково в разі пульпіту і періодонтиту. При пульпіті відбувається запалення нерва, пацієнт скаржиться на мимовільну біль в зубі, яка може виникати самостійно, без видимої на те причини, а може бути спровокована дією подразників (гаряче, холодне). Періодонтит є запалення тканин, що оточують корінь. Захворювання може розвинутися як наслідок нелеченого пульпіту, або через його неякісної терапії в минулому. Інфекція, яка з отвору в кореневому каналі виходить за його верхівку в кістку викликає її поступове руйнування з формуванням кісти або гранульоми. Прогноз такого зуба дуже несприятливий, якщо не надати своєчасну допомогу.

Етапи:

 1. Очищення

  Виконується за допомогою ручних ендодонтичних інструментів (файлів) різних розмірів і конусності. На цьому етапі важливо виконати повноцінне видалення пульпи і правильно визначити довжину кореневого каналу, щоб у процесі роботи не травмувати простір за його отвором.

 2. Розширення

  Стоматологи клініки Vitasan використовують Ендомотор EndoPocket фірми Sirona (Німеччина) з насадками для розширення стінок.

 3. Пломбування

  Пломбуючи кореневі канали методом латеральної конденсації гутаперчі ми завжди впевнені в успіху нашої роботи. Він дозволяє щільно заповнити кореневі канали і все мікротоветвленія точно до верхівки кореня. В процесі роботи наші лікарі використовують апарат BeeFillPack. Під дією високої температури гутаперча перетворюється в пластичну пасту. Це дозволяє швидко відрізати гутаперчеві штифти на отмеренной глибині, щільно закриваючи при цьому гирла кореневих каналів.

 4. Реставрація зуба

  Якщо руйнування не значне, лікар може поставити пломбу або вкладку. У разі сильного руйнування необхідне відновлення за допомогою коронки.

Интерестно лікування каналу зуба і можливі ускладнення після лікування? Коли необхідно лікувати? Рекомендуємо не затягувати до візиту до лікаря-стоматолога, а запишіться на прийом прямо зараз..

Чутливість після лікування: чи нормально це?

Часто пацієнти помилково вважають, що після лікування вони перестануть відчувати дискомфорт в леченном зубі. Коли ж через один або кілька днів дискомфорт все ще залишається, складається враження про некомпетентність лікаря. Однак мало хто знає, що подібні симптоми є варіантом норми.

Після терапії пульпіту організм реагує на матеріал, яким закритий кореневої канал, що може проявлятися у вигляді певної чутливості, легкої ниючий біль. На протязі декількох днів все пройде самостійно.

Процес відновлення при періодонтит набагато складніше, адже за час існування захворювання сталося розрідження кістки навколо кореня. Процес відновлення буде значно тривалішим, ніж після пульпіту. Пацієнт ще деякий час може відчувати дискомфорт при накусиваніі, легку ниючий біль. Думка деяких фахівців про те, що тимчасово не потрібно навантажувати лікувався зуб і уникати накусиваніе на нього є помилковим. Доктора клініки Vitasan рекомендують своїм клієнтам відразу після завершення терапії повноцінно жувати. Коли пломба правильно відновлює втрачені тканини і виявляється необхідне жувальний тиск, відбувається рясне кровопостачання тканин, що оточують корінь. Отже, процес одужання не змусить себе чекати.

Після лікування каналу зуба можливі

Всі перелічені нижче ускладнення є наслідком неякісно лікувалися кореневих каналів. Причиною може бути залишок фрагментів нерва в каналі, його неякісна медикаментозна та механічна обробка. Подібні ускладнення можуть виникати, якщо доктор вилікував не всі кореневі канали, або виконав їх пломбування неналежним чином і т.д.

 1. Постійним біль після лікування.
 2. Флюс - періодичне сильне запалення ясен
 3. Корінь оточений кістою або гранулемою
 4. Зміна кольору
 5. Корінь перфоровано, тобто відбулося прорив його стінки
 6. Значний вихід пломбувального матеріалу за верхівку кореня
 7. Залишок уламка інструменту в каналі

Якщо Ви зіткнулися з ускладненнями, Вам варто негайно звернутися за допомогою в клініку сучасної стоматології Vitasan в Одесі. Тут досвідчені фахівці і грамотний підхід до роботи забезпечують якісне проходження каналів, що є запорукою гарного прогнозу леченного зуба.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (Всего проголосовало: 0)

+
Залишіть
свої контакти
+
Залишіть
свої контакти