Лікування карієсу під час вагітності

Вагітність - це особливо важливий період в житті кожної жінки. Хочеться, щоб організм мами був здоровий і не було потрібно втручань лікарів. Однак так відбувається далеко не завжди, адже відомо, що під час вагітності загострюються всі хронічні захворювання і проблеми в організмі. Часто, чекаючи малюка, жінки стикаються з найбільш поширеною стоматологічної проблемою - карієсом і запаленням ясен. І відразу ж виникає питання: чи безпечно лікування карієсу під час вагітності? Давайте розберемося.

Безумовно існують протипоказання для відвідування стоматологічної поліклініки

 • Чи не рекомендовано лікувати зуби на початку першого триместру. Це пов'язано з тим, що в перший місяць не сталося ще надійне прикріплення плоду до стінки матки і існує загроза викидня. Так само токсикоз, що мучить жінок в першому триместрі, навряд чи дозволить відвідати стоматолога.
 • Період третього триместру також є менш сприятливим для відвідування дантиста. Жінці складно, а іноді і протипоказано, лежати на спині довгий час, що значно ускладнює стоматологічний прийом. Ще одне побоювання, пов'язане з лікуванням зубів на останніх термінах - це небезпека передчасних пологів, адже матка в цей період активно готується до пологів і є дуже вразливою до дії препаратів (в разі стоматології це знеболюючі, які містять адреналін).
 • Так само протипоказання можуть бути пов'язані з порушенням загального стану жінки або загрози здоров'ю плода. Перед відвідуванням будь-якого лікаря, жінка повинна проконсультуватися з лікарем акушером-гінекологом, який знає особливості перебігу її вагітності.

Якщо ж вагітність протікає без ускладнень, то найбільш сприятливим періодом для відвідування зубного лікаря є другий триместр. Лікарі нашої стоматологічної поліклініки в Одесі мають великий досвід роботи з пацієнтками, які очікували малюка. Під час огляду лікар оцінює, наскільки серйозною є проблема карієсу в тому чи іншому зубі, і в якому випадку є показання для його негайного усунення, а в якому можна його відстрочити. Під час прийому вагітних пацієнток зубний лікар уважно підбирає вид анестезії, в залежності від терміну та перебігу вагітності, а також вирішує чи обов'язково його застосування, тому, вибираючи нашу клініку, Ви можете бути спокійні за Ваше здоров'я і малюка.

Чи безпечно лікування карієсу під час вагітності? Рекомендуємо не затягувати до візиту до лікаря-стоматолога, а запишіться на прийом прямо зараз.

Часто пацієнтки цікавляться: чи можна відкласти лікування карієсу на післяпологовий період?

ноді можна, а іноді немає. Все залежить від того, який зуб і як сильно вражений карієсом. Так само грає роль те, наскільки активний процес карієсу. Якщо карієс знаходиться в хронічній стадії, і зуб не сильно постраждав, в такому випадку, можливо відкласти терапію. Далі наші стоматологи рекомендують раз на місяць проходити контрольний огляд, щоб переконатися у відсутності прогресування захворювання.

Якщо ж карієс гострий - відбувається швидке прогресування захворювання, що є показанням для негайної стоматологічної допомоги.

Профілактика - це важливо!

 

Ми не перестаємо нагадувати нашим пацієнтам, наскільки важливо проходити регулярні огляди ротової порожнини у стоматолога, а також процедури професійної гігієни ротової порожнини. Це допоможе своєчасно виявити виниклу стоматологічну проблему, вирішивши її з найменшими витратами Вашого часу та коштів. Чим більше запущене захворювання, тим більш складний і витратний процес терапії. Не допускайте болю в зубах, прийдіть на огляд і процедуру гігієни вчасно і Ви зможете зберегти їх на довго здоровими!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (Всего проголосовало: 0)

Другие статьи

 • Імплантація зубів під ключ

  Імплантація зубів під ключ - це операція імплантації штучного кореня ...

   
 • Чому може злетіти зубний міст

  Зафіксований на постійний цемент зубний міст може бути знятий тільки ...

   
 • Седация в стоматології

  Ви коли-небудь замислювалися про те, чому все так бояться стоматолога? ...

   
 • Чи потрібно видаляти зуб мудрості?

  Зуб «мудрості», вісімка, третій моляр - все це назви останніх ...

   
 • Чищення зубів у стоматолога. Навіщо і для чого?

  Чищення зубів у стоматолога - це дуже важлива профілактична ...

   
 • Чому важливо чистити зуби у стоматолога

  Одна з найбільш затребуваних послуг стоматологічної клініки Vitasan це ...