Сімейна
стоматологія

м. Одеса
вул. Ільфа та Петрова, 43/1

Пн - Сб: з 9:00 до 18:00

Нд: Вихідний


Карієс - це патологічний процес, що розвивається в твердих тканинах постійних і молочних зубів, що призводить до утворення порожнини. Дане захворювання є найбільш поширеним у світі. Вже до 17 років 80% людей мають хоча б одну каріозну порожнину. Захворювання є оборотним лише на стадії меловидного плями, коли емаль ще не піддалася руйнуванню.

Карієс в стадії плями є першим етапом каріозного процесу під час якого відбувається демінералізація ділянки емалі. Тканина в місці ураження втрачає свій мінеральний склад (в основному кальцій і фтор), що проявляється у вигляді білястого плями. Дуже важливо виконати правильну діагностику для виявлення захворювання і вчасно почати лікування карієсу в стадії плями.

Діагностика: як виявити проблему?

  1. Огляд

      

    Каріозні плями часто можна виявити без застосування спеціальних засобів. Під час огляду лікар звертає увагу на однорідність кольору зубів.

  2. Метод фарбування 

     

    На очищену і висушену поверхню емалі лікар завдає спеціальний розчин. Після його змивання він забарвлює каріозні ділянки.

  3. Трансіллюмінація

      

    Стоматолог за допомогою спеціального апарату просвічує зубні тканини, виявляючи при цьому приховані початкові і глибокі каріозні порожнини, а також ділянки демінералізації. Уражені області світяться більш темним відтінком.

  4. Рентгенографія

      

    Чи не є інформативним методом діагностики для виявлення меловідних плям, а також початкових форм каріозного процесу. Зміни на рентгені видно на більш пізніх етапах захворювання.

Чому розвивається карієс?

Перш ніж затівати реставрацію важливо зупинити розвиток карієсу в стадії плями і розібратися з основною причиною його виникнення. Розглянемо основні причини чинники:

  • Наявність кариесогенной флори

      

    У складі слини людини, у якого виявлено карієс у стадії плями, присутня велика кількість високопатогенних бактерій - Streptococcus Mutans. У складі слини може бути присутнім до 50% саме цих мікроорганізмів. Маючи високі адгезивними властивостями, тобто здатністю дуже щільно прилипати до поверхні емалі, бактерії продукують речовини, що руйнують зуб. Поки цей вид бактерій присутня в складі слини, боротися з карієсом марно. Для цього дуже важливо налагодити гігієну порожнини рота.
  • Низький рівень гігієни порожнини рота

      

    Бактеріальний наліт або як його зараз називають стоматологи - зубна бляшка - це багатокомпонентна бактеріальна маса, яка утворюється на поверхні зубів і провокує виникнення карієсу. Патогенний наліт не перебуває із залишків їжі і виявити його можливо тільки в кріслі у стоматолога. Дуже важливо налагодити якісний догляд за ротовою порожниною в домашніх умовах, щоб попередити подальше розмноження бактерій. Обов'язково також регулярно відвідувати стоматолога для регулярного виконання послуги професійної гігієни порожнини рота. Під час процедури лікар виконує ультразвукову чистку для зняття зубного каменю, далі проводить очистку і полірування зубів за допомогою спеціальних щіточок та паст. Після профгігієни доктор призначає полоскання антибактеріальним розчином для досягнення максимального ефекту.
  • Вживання в їжу великої кількості легкозасвоюваних вуглеводів

      

    Чим більше рафінованих вуглеводів споживає людина, тим швидше утворюється зубний наліт.
  • Погана саливация

      

    Якщо у пацієнта утворюється мало слини, значно знижуються процеси самоочищення в ротовій порожнині, а концентрація патогенних мікроорганізмів збільшується в рази. Виявити наявність даної проблеми і прийняти початкові заходи для її усунення може лікар-стоматолог під час регулярного огляду. Рішення проблеми залежить від причини, яка її викликала. Низька продукція слини може бути пов'язана з прийомом деяких лікарських засобів, наявністю деяких хронічних захворювань, а також зі стресом.
  • Низька резистентність емалі

      

    Це властивість емалі протистояти розвитку карієсу. На її резистентність впливають всі перераховані вище фактори.

Стадії і клінічні прояви захворювання

  1. Карієс в стадії плями

    На поверхні емалі виникає білястий ділянку, але структура її ще не пошкоджена. Найчастіше пацієнта нічого не турбує. Якщо меловидной пляма розташоване на зовнішній частині центральних різців, пацієнт може скаржитися на естетичний недолік.

  2. Карієс в початковій стадії

    Виникає дефект в межах емалі. Він, як правило, невеликого розміру. Практично завжди протікає безсимптомно. Іноді можуть виникнути неприємні відчуття при вживанні кислих або солодких продуктів. Також пацієнт може скаржитися на естетичний дефект.

  3. Карієс середній стадії

    Мікроорганізми досягають дентину. Вже чітко видно каріозний дефект. Пацієнта може турбувати короткочасний біль при прийомі холодних, гарячих, солодких або кислих продуктів. Людина виявляє порожнину в зубі.

  4. Глибокий карієс

    Дефект охоплює вже найдальші шари дентину, розташовані безпосередньо біля пульпи. Виникнення дискомфорту при прийомі їжі відбувається внаслідок наявності глибокої порожнини.

Діагностика: як виявити проблему? Чому розвивається карієс? Профілактичні заходи: що важливо знати? Рекомендуємо не затягувати до візиту до лікаря-стоматолога, а запишіться на прийом прямо зараз.

Яке лікування проводиться в клініці Vitasan?

  • Лікування карієсу в стадії плями полягає в купірування процесу демінералізації емалі і відновлення втраченого нею мікроелементного складу. Для цього в першу чергу виконується послуга професійної гігієни порожнини рота, під час якої часто відбувається прояв прихованих каріозних процесів. Далі доктор завдає на Меловідниє ділянки спеціальний ремінералізующій розчин, який заповнює втрачені мінерали. Кількість сеансів реминерализации залежить від величини дефекту і сприйнятливості організму. Зазвичай для повного відновлення досить 1-2 процедури. Додатково стоматолог призначає пацієнтові для щоденного використання пасти, що містять фтор і кальцій.
  • При початковій стадії доктор випилює бором уражену ділянку і заміщає дефект пломбою. Завдяки тому, що глибина дефекту дуже маленька, реставрація абсолютно не помітна неозброєним оком.
  • Каріозна поразка середнього ступеня передбачає вже більш серйозну препаровку тканин ніж при початковій. Для відновлення дефекту доктора нашої клініки використовують матеріали провідних світових брендів, застосовуючи сучасні методики пломбування. Така пломба ідеально відтворює анатомічну форму і відповідає високим естетичним вимогам. При наявності клінічних показань ми рекомендуємо відновлювати дефект вкладкою, що значно збільшить прогноз зуба.
  • Глибокі дефекти важливо відновити правильно. Стоматологи центру Vitasan не рекомендують виконувати лікування великих дефектів шляхом їх пломбування. Досвід показує, що великі реставрації за допомогою пломб, не дивлячись на високу ціну, служать не довго і не виконують свою функцію на належному рівні. Крім того, такі зуби надалі часто доводиться видаляти, так як внаслідок неправильного розподілу жувального навантаження виникають переломи або тріщини коронки. Наші фахівці рекомендують відновлювати глибокі дефекти за допомогою вкладки або коронки, щоб уникнути ускладнень.

Профілактичні заходи: що важливо знати?

  1. На першому місці завжди стоїть якісна гігієна порожнини рота.

      

    Дуже важливо регулярно виконувати гігієну 2 рази в день. Зверніть увагу на Вашу щітку: вона не повинна бути зі слідами зносу. Заміну щітки необхідно проводити кожні 2 місяці. Також ми рекомендуємо раз в 3-4 місяці купувати пасту, до складу якої входять кальцій і фтор.

  2. Регулярний візит до стоматолога.

      

    Відвідуйте стоматолога раз в 6 місяців для виконання послуги професійної гігієни порожнини рота, а також проведення профілактичного огляду. Завчасно виявлене захворювання легше піддається терапії.

  3. Контроль харчування

      

    Ваше харчування має бути повноцінним, регулярним і збалансованим. Постарайтеся виключити зі свого раціону борошняне і солодке або хоча б зведіть їх вживання до мінімуму. Не забувайте також про питний режим.

  4. Лікування і контроль хронічних захворювань

      

    Якщо Ви страждаєте яким-небудь хронічним захворюванням, контролюйте постійно його статус. Часто запущене хронічні патології ведуть до тотальної втрати зубів у ранньому віці.

  5. Пам'ятайте про спадковість

      

    Якщо хтось із Ваших близьких родичів часто змушений відвідувати стоматолога, перевіряйте стан здоров'я ротової порожнини частіше, щоб вчасно попередити можливі стоматологічні хвороби.

Ми завжди раді бачити Вас в нашій стоматології в Одесі. Зробіть крок до здорової посмішки - запишіться на консультацію до лікаря вже сьогодні!

{extravote 3}

+
Залишіть
свої контакти
+
Залишіть
свої контакти