Сімейна
стоматологія

м. Одеса
вул. Ільфа та Петрова, 43/1

Пн - Сб: з 9:00 до 18:00

Нд: Вихідний


Носіння брекетів сьогодні це досить швидкий і ефективний спосіб усунення недосконалості посмішки. Різні варіанти ортодонтичних брекет-систем дозволяють задовольнити побажання навіть найвимогливіших клієнтів. Підбір системи здійснює тільки доктор в клініці стоматології, враховуючи, в першу чергу, показання до лікування

Види брекет-систем

За місцем розташування

  1. Вестибулярні (зовнішні) - кріпляться на зуби із зовнішнього боку. Це найбільш популярний вид брекет-систем, які мають ряд переваг:

     

     

    • Зручно здійснювати гігієну
    • Практично не порушують дикцію і не ускладнюють прийом їжі
    • Мінімально травмують тканини порожнини рота
    • Чи можливо застосувати у всіх клінічних випадках неправильного прикусу
  2. Лінгвальні (внутрішні) - розташовані на внутрішній поверхні зубів і не видно для оточуючих. Користуються популярністю серед тих клієнтів, для яких естетика в процесі вирівнювання зубів стоїть на першому місці. Однак дана система має ряд недоліків:

     

     

    • Складно здійснювати щоденну гігієну
    • Дикція порушується, а її відновлення відбувається за більш тривалий період часу
    • Утруднений прийом їжі (особливо в перші тижні носіння)
    • Можливі значні травми мови
    • Застосовуються тільки при певних умовах

По виду використовуваного матеріалу:

    1. Металеві - мають найбільш широкий спектр застосування. Ця система доступна за ціною, є міцною, надійною і має безліч варіацій, що дозволяє використовувати її в переважній більшості випадків виправлення становища щелеп або окремих зубів. Застосовується титан, нержавіюча сталь, сплав нікелю й титану або золото. Основним недоліком даної системи для пацієнтів є металевий колір і відсутність естетики.

Цікавить носіння брекетів і догляд за ними? Рекомендуємо не затягувати до візиту до лікаря-стоматолога, а запишіться на прийом прямо зараз.

  1. Пластмасові - трохи дорожче металевих (крім золотих) і відрізняються більш естетичним виглядом. До недоліків можна віднести низьку міцність, поступова зміна їх кольору в процесі носіння, так як пластмаса забарвлюється харчовими барвниками.
  2. Керамічні - відносяться до брекет-систем елітного рівня і відрізняються підвищеною міцністю (в порівнянні з пластмасовими) і високим рівнем естетики. До того ж, вони не змінюють колір в процесі корекції прикусу. Застосовуються для виправлення практично всіх видів неправильного положення щелеп і окремих зубів.
  3. Сапфірові - є найбільш естетичним видом брекет-систем. Виготовляються зі штучного кристала сапфіра. Вони абсолютно прозорі і практично непомітні при носінні, до того ж, досить міцні.
  4. Комбіновані - такі системи поєднують в собі комбінацію декількох матеріалів: в естетичній зоні використовують кераміку або сапфір, а в області жувальних зубів - метал. Таким чином пацієнт отримує естетичну систему за прийнятною ціною.

Стоматолог допоможе підібрати підходящу брекет-систему, яка допоможе найбільш якісно і в найкоротші терміни виконати корекцію прикусу. Перед її установкою фахівці клініки Vitasan в Одесі рекомендують виконати послугу повної санації порожнини рота: усунути карієс, замінити старі пломби при необхідності, виконати лікування зубів, над корінням яких є кісти або гранульоми в кістки щелепи, зробити терапію десен.Ето дуже важливо, так як під час пересування зубів можливе загострення їх хронічних захворювань, а лікування в процесі носіння брекетів має певні складності і обмеження.

Догляд за брекетами

У разі відсутності правильного догляду таке лікування буде ускладнено карієсом, а вся поверхня емалі може покритися плямами. Рекомендовано регулярне виконання послуги професійної гігієни порожнини рота в клініці стоматології.

Для здійснення правильного догляду Вам знадобиться:

  • Стандартна зубна щітка - чистимо порожнину рота протягом 2 хвилин, 2 рази на день після прийому їжі.
  • Зубна нитка - очищаємо міжзубні проміжки 2 рази в день після їжі
  • Зубні йоржики - очищаємо поверхню між брекетами як з зовнішньої, так і внутрішньої сторони емалі верхньої і нижньої щелепи після кожного прийому їжі.
  • Іригатор - не є предметом першої необхідності, але його використання значно покращує її рівень. Тонкий струмінь води подається під певним тиском, ефективно вимиваючи при цьому залишки їжі.

Що можна і не можна робити при носінні брекетів

Немає певних строгих обмежень. Стоматологи рекомендують пацієнтам виключити з раціону вживання занадто твердої їжі, а також не відкушувати, так як все це може привести до відколу брекета. Якщо Ви є володарями пластмасовою системи, Вам варто обмежити вживання продуктів, здатної їх забарвити (чорний чай, кава, червоні ягоди, вино і сигарети). Рекомендовано обмежити перекушування в тих місцях, де неможливо буде здійснити гігієну після їжі. Ще один важливий факт - не варто піддаватися різким перепадам температур (гаряча кава з морозивом), тому що це може викликати порушення еластичності дуг. А в іншому не смійте собі відмовляти, радійте життю і процес вирівнювання прикусу пройде приємно, швидко і непомітно!

{extravote 3}

+
Залишіть
свої контакти
+
Залишіть
свої контакти