Сімейна
стоматологія

м. Одеса
вул. Ільфа та Петрова, 43/1

Пн - Сб: з 9:00 до 18:00

Нд: Вихідний


Зуб «мудрості», вісімка, третій моляр - все це назви останніх в жувальній ряду зубів. У даній статті розберемо яку функцію виконує зуб мудрості, які проблеми найчастіше зустрічаються і чи потрібно видаляти зуб мудрості. Досвід показує, що у багатьох людей вони вже і зовсім відсутні, що пов'язано з еволюційним розвитком людини. Ми давно не пережовуємо стільки твердої їжі. Наш раціон, на жаль, в основному складається з м'яких продуктів і страв, для вживання яких жувати практично не потрібно. Організм завжди підлаштовується під наші навички або їх відсутність. Так і відбувається з вісімками. Однак, ті, хто може похвалитися їх наявністю часто відчувають проблеми з третіми молярами.

Ускладнення при прорізуванні зубів «мудрості»

  1. Карієс і його ускладнення

    Через найдальшого розташування в щелепі за третіми молярами важко доглядати і, відповідно, відбувається їх мікробне ураження. Якщо ж виник пульпіт або періодонтит, це ще більше ускладнює роботу стоматолога. Складнощі пов'язані з важким доступом до зуба, а також з атиповим розташуванням кореневих каналів в більшості випадків.

  2. Аномалії положення

    Серед найбільш часто зустрічаються аномалій положення третіх молярів є їх горизонтальне положення в щелепи, або, як зазвичай кажуть лікарі - «лежачий» зуб. В такому випадку зуб рухається в щелепи, намагаючись прорізатися, що доставляє чимало проблем пацієнтові. В такому випадку є показання для видалення.

  3. Перикоронарит

    Це сильне запалення ясен і навколишніх тканин в проекції вісімки, яке може супроводжуватися навіть виділенням гною і загальною інтоксикацією організму. Перікоронаріт часто виникає внаслідок важкого або тривалий процес прорізування через нестачу місця в зубному ряду. В такому випадку та частина, яка не до кінця прорізалася прикрита ясенним капюшоном. Залишки їжі і скупчення нальоту під капюшоном ясна може спровокувати її запалення і викликати перикоронарит.

  4. Чи потрібно видаляти зуб мудрості? Коли лікувати, а коли видаляти? Рекомендуємо не затягувати до візиту до лікаря-стоматолога, а запишіться на прийом прямо зараз.

    Нарушення прикуса

    Прорізуються третій моляр може чинити сильний тиск на весь зубний ряд і викликати тим самим зміна прикусу. Найчастіше в таких випадках виникає скупченість передніх зубів.

Коли лікувати,а коли видаляти?

Ми розглянемо найбільш часті випадки, але рішення про видалення може прийняти тільки лікар стоматолог після огляду і виконаного рентгена.

Лікувати:

  • Коли зуб уражений карієсом, пульпітом або періодонтитом, але доктор може отримати зручний доступ до його лікування або відновлення за допомогою коронки.
  • Коли виникнення перикоронарита пов'язано тільки з уповільненим прорізуванням, але зуб правильно розташований в щелепи.
  • Коли зуб потрібен в якості опори для протеза, якщо для його лікування є зручний доступ для стоматолога.

Видалити:

  • Коли зуб неправильно розташований в щелепи і немає шансів на його правильне самостійне прорізування. Тут є одне важливе уточнення: якщо зуб не турбує пацієнта і ніяк себе не проявляє, то показань для видалення немає
  • Коли зуб уражений карієсом і його ускладненнями, але не має антагоніста (зуба на протилежній щелепі, який жує з ним в парі). В такому випадку він не виконує своєї функції і його збереження не має сенсу.
  • Коли планується ортодонтичне лікування. Однак в цьому випадку все дуже індивідуально.

Нужно ли удалять зуб мудрости?Когда лечить, а когда удалять?Рекомендуем не затягивать к визиту к врачу-стоматологу, а запишитесь на приём прямо сейчас.

Запорукою здоров'я і відсутності проблем з третіми молярами є регулярний огляд у стоматолога. Доктор стоматологічної клініки Vitasan в Одесі може запобігти виникненню ускладнень, проконтролювати рівень гігієни порожнини рота, а також попередити виникнення карієсу, пульпіту і періодонтиту.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (Всего проголосовало: 0)

+
Залишіть
свої контакти
+
Залишіть
свої контакти