Сімейна
стоматологія

м. Одеса
вул. Ільфа та Петрова, 43/1

Пн - Сб: з 9:00 до 18:00

Нд: Вихідний


Досить часто після прийому у стоматолога пацієнти можуть відчувати певний дискомфорт в порожнині рота. Хворобливі відчуття зазвичай проходять самі протягом 1-2 днів. Але що робити якщо після лікування опухла ясна або щока? Коли це є нормальною реакцією організму, а коли варто звернутися до лікаря ми розповімо в цій статті.

Чому може вітч щока після стоматологічного прийому?

  • Найчастіше щока може стати опухли після видалення зуба. У переважній більшості випадків після видалення набряклість є проявом нормальної реакції організму на хірургічне втручання, що пов'язано з травмою ясна і інших тканин в області операції. Крім цього, у людини може виникнути відчуття болю в області пошкоджених тканин. В здоровому організмі процес загоєння відбувається досить швидко. Якщо ж протягом декількох днів щока залишається опухли, це може бути одним з ознак ускладнення після процедури видалення зуба. В такому випадку необхідно терміново звернутися до стоматолога. Набряклість може бути внаслідок нагноєння тканин, гематоми і навіть перелому щелепи. Чим раніше Ви звернетеся за допомогою до фахівця, тим ефективніше буде результат лікування.
  • Припухлість щоки може бути симптомом пародонтального абсцесу. Це захворювання, при якому відбувається скупчення гною в області патологічного зубодесневого кишені (пародонтального кишені). Причиною абсцесу є знижена гігієна порожнини рота і скупчення каменю як на поверхнях зубів, так і в пародонтальних кишенях. Стоматологи клініки Vitasan рекомендують своїм клієнтам регулярно записуватися на послугу професійної гігієни порожнини рота, щоб запобігти розвитку захворювань ясен.
  • При прорізуванні зуба мудрості також може спостерігатися набряк щоки. Крім цього, можливо утруднене відкривання рота, біль під час прийому їжі і навіть підвищення температури тіла. В такому випадку можливо необхідно виконати операцію з видалення зуба.
  • Розвиток алергічної реакції часто проявляється у вигляді наростання набряклості. Якщо Ви помітили, що вона виникла раптово і поступово збільшується в розмірі протягом короткого часу - терміново телефонуйте в швидку! Алергічні реакції можуть виникати через деякий час після стоматологічного втручання, тому варто уважно спостерігати за симптомами. Також може виникнути слабкість, запаморочення, блювота, діарея, головний біль, утруднене дихання.

Якщо Ви виявили у себе опухлість щоки варто негайно звернутися до стоматолога за допомогою. Раніше звернення значно покращує прогноз терапії і допоможе уникнути видалення зуба. У стоматології Vitasan в Одесі клієнтам надається послуга з надання невідкладної допомоги в неробочі години та святкові дні. Ми завжди готові допомогти Вам!

Опухла щока після лікування зуба? Які можливі причини? Рекомендуємо не затягувати до візиту до лікаря-стоматолога, а запишіться на прийом прямо зараз.

Як зняти набряк після лікування?

Лікарі нашого стоматологічного центру настійно не рекомендують самолікування, а також не призначають рекомендації з надання допомоги по телефону. Щека може вітч по безлічі причин і тільки лікар правильно поставить діагноз і призначить терапію. Неналежне лікування не принесе бажаного терапевтичного ефекту і може значно погіршити процес перебігу захворювання.

План надання допомоги в разі якщо опухла щока залежить від діагнозу, який поставив стоматолог під час огляду. Для постановки діагнозу можливо буде потрібно виконання рентгенівського знімка. Після правильно призначеного лікування симптоми зникають протягом декількох днів.

Як уникнути виникнення набряку?

Регулярне відвідування зубного лікаря дозволить виявити стоматологічні захворювання на ранніх стадіях і не допустити розвитку ускладнень. Крім цього, важливо регулярно виконувати процедуру профгігієни порожнини рота. Це мінімізує ризик виникнення карієсу і захворювань ясен. Після проведення сеансу профгігієни стоматологи нашої клініки навчають пацієнтів правильній гігієні порожнини рота в домашніх умовах, допомагають підібрати зубну щітку, пасту та інші аксесуари, враховуючи індивідуальні особливості пацієнта.

Якісний догляд за зубами - запорука здорової білосніжної усмішки!

+
Залишіть
свої контакти
+
Залишіть
свої контакти