Стоматологія підрозділяється на кілька різних напрямків. Кожне з них займається хворобами певної групи, їх профілактикою, діагностикою, лікуванням. Одним з таких напрямків є ортопедична стоматологія.
Акумулювання знань, досвіду і новітніх досягнень науки і техніки в даному питанні дозволяє домогтися чудових результатів і зберегти їх надовго. Хто ж такий, стоматолог-ортопед, в яких випадках може знадобитися його допомогу, і які методи лікування він використовує?
Цылі ортопедичної стоматології
Основна мета ортопедичної стоматології - реконструкція зруйнованих або втрачених зубів за допомогою протезування. Основними принципами лікування є:
- використання в процесі лікування ортопедичних модулів;
- відновлення нормального функціонування щелепного апарату хворого - нормалізація мови, відновлення жувальної і ковтальної можливостей;
- запобігання подальшої втрати зубів;
- забезпечення зовнішньої привабливості вилікуваних і протезувати зубів.
Цікавить реставрація зубів будь-якої складності? Рекомендуємо не затягувати до візиту до лікаря-стоматолога, а запишіться на прийом прямо зараз.
Послідовність і методи лікування
Діагностика захворювання проводиться за допомогою бесіди з пацієнтом, огляду стану зубів, рентгеноскопії. Залежно від ступеня руйнування зуба застосовуються такі методи лікування:
- мікропротезування
Доречно в разі, коли зуб пошкоджений частково, потрібно відновити його функціональність і естетичну привабливість. Використовується 2 способи протезування: зубні вкладки і вініри. Перший нагадує пломбу, застосовується для корекції жувальних зубів. Другий - досить тонкий і крихкий, використовується для виправлення невеликих дефектів передніх зубів. Міцність і надійність мікропротезів забезпечується технологічністю матеріалів, використовуваних при їх виготовленні. Крім того, протези конструюються по зліпкам, що обумовлює їх високу якість.
- постійні (незнімні протези)
До них відносять коронки з різних матеріалів (метал, кераміка, металокераміка, пластмаса). Метал - міцний, доступний за ціною матеріал. Металокераміка і кераміка мають велику естетичну привабливість.
До незнімного протезування також відносяться мости. Метод відрізняється невисокою ціною і практичністю. Це три коронки, одна з яких замінює втрачений зуб, а дві інші виконують опорну функцію.
Третій метод постійного протезування - імплантація. За допомогою такого методу можна відновити навіть повністю втрачений зуб. Він забезпечує надійність і привабливість, гарантує довгий термін служби імпланта.
- знімні протези
Бюджетний варіант, який користується популярністю у людей похилого віку. У будь-який час конструкцію можна витягти для гігієнічних процедур. Поділяються на пластинкові протези, конструкції на присосках, бюгельні протези і метелики.
Пластинковий протез - пластикова основа з комплектом штучних зубів і фіксаторів.
Протез на присосках - гнучкий протез з акрилу, нейлону або поліуретану, що повторює контури неба хворого і «прилипає» до нього.
Бюгельний протез - конструкція, в основі якої лежить металева дуга, що розподіляє навантаження на зуби під час жування.
Метелик - протез, що складається з декількох штучних зубів і кріплень до них. За допомогою неї можна замістити 1-2 відсутніх зуба.
Ортопедична стоматологія займається проблемою реставрації зруйнованих зубів, профілактикою подальшого руйнування, відновленням невеликих пошкоджень. Вона вирішує завдання реконструкції втрачених зубів, використовуючи метод протезування. Який із запропонованих методів протезування підходить для конкретного пацієнта, вирішується лікарем виходячи з таких факторів, як ступінь руйнування зуба, його розташування, бажання і можливість хворого.