Зубна нитка: як вибрати, переваги та особливості

Відповідно до думки фахівців-стоматологів в Одесі щоденне і обов'язково правильне використання зубної нитки є одним з необхідних умов здорової і красивої посмішки. Дане твердження є результатом проведених досліджень в Нью-Йорку, після чого було з'ясовано, що саме застосування зубної нитки сприяє видаленню залишків їжі і шкідливих мікроорганізмів, з якими не справляються щітки.

Оскільки не дотримання правил гігієни може призвести до руйнування цілісності зубів і розвитку периодонтальной патології, то професійна чистка зубів вважається найкращим варіантом вирішення проблеми. При цьому якісна зубна нитка здатна зменшити кількість небезпечних бактерій. Необхідно лише правильно її підібрати і почати регулярно використовувати на практиці.

Класифікація зубних ниток і правила підбору

Щоб ефективне лікування зубів в Одесі або будь-якому іншому регіоні не було вкрай частим і дорогим, слід заздалегідь подбати про придбання зубної нитки. Саме вона здатна видалити залишки їжі, що залишилася між зубами і не допустити формування нальоту і зубного каменю.

Існує кілька основних класифікацій вибору даного стоматологічного кошти:

 1. За наявності обробки воском. Якщо сама нитка буде оброблена спеціальним воском, то в процесі її застосування вона не буде поділятися на окремі волокна. Такий варіант необхідний новачкам, щоб правильно навчитися доглядати за ротовою порожниною і безпосередньо зубами. Надалі лікуючий стоматолог при консультації може порекомендувати використовувати не вощені нитки, оскільки частково розірвані волокна сприяють кращому очищенню простору між зубами за рахунок більше дотику з самої емаллю.
 2. За типом перетину. Згідно даного типу зубні нитки можна купити, як круглі, так і плоскі. Перший варіант більше підходить для людей, у яких досить великі міжзубні проміжки. В інших випадках стоматологи клініки Vitasan і їх колеги з інших регіонів рекомендують вибирати плоскі зубні нитки
 3. За варіанту упаковки. Найчастіше засіб можна придбати в коробочках з ниткою по 50 м і спеціальним різаком. При цьому не варто відмовлятися від можливості купити зубну нитку на спеціальних пластикових власниках, завдяки чому засіб можна брати з собою і використовувати в будь-якому необхідному випадку.
 4. За типом просочення. Якщо детальніше придивитися до зубних ниток, то завжди можна знайти варіанти з додатковою просоченням. В першу чергу це стосується застосування зубної нитки з розчинами фториду натрію або хлоргексидину. Якщо в першому випадку забезпечується зміцнення емалі, то в другому проводиться ефективне дезинфікування ротової порожнини. Використання фруктових ароматизаторів або, наприклад, ментолу, дозволяє зберегти легке післясмак в роті і приємний запах.

Хочете дізнатися, як вибрати зубну нитку? Рекомендуємо не затягувати до візиту до лікаря-стоматолога, а запишіться на прийом прямо зараз.

Окрему увагу слід приділити підбору зубної нитки для догляду за зубами з протезами і брекетами. Для такого типу гігієни є спеціальна зубна нитка з одним широким волокнистих кінцем, що дозволяє очистити штучні зафіксовані елементи. Другий край є дуже вузьким, саме він не поділяється на волоконні частки, забезпечуючи ефективну очистку власних зубів.

Ще кілька важливих рекомендацій ...

Регулярне застосування зубної нитки ні в якому разі не повинно вважатися заміною зубної щітки. Відповідно до думки стоматологічної клініки Vitasan, саме зубна нитка служить гарним доповненням в догляді за зубами і є профілактикою багатьох захворювань ротової порожнини, спровокованих тим, що застряє їжа між зубами.

Серед клієнтів стоматологічних клінік Одеси завжди є ті, хто активно використовує зубну нитку в процесі догляду за зубами ті, хто вважає саме засіб не обов'язковим надмірністю. У будь-якому випадку вкрай важливо спочатку її спробувати і відчути ефективність проведеної гігієни. Як саме використовувати зубну нитку і який її тип краще вибрати може підказати лікуючий лікар після проведеного огляду та діагностики наявних захворювань.

Другие статьи

 • Болять зуби від солодкого

  Біль в зубах може бути наслідком багатьох проблем , одна з ...

   
 • Що робити якщо кровоточить ясна

  Кровоточивість ясен - це перший симптом наявності запального процесу в ...

   
 • Від чого залежить колір зубів

  Колір зубів є індивідуальною особливістю кожної людини. Він залежить від ...

   
 • Як позбавиться зубного каменю в домашніх умовах

  Кожен з нас хоче мати білу усмішку, але іноді її ...

   
 • Вирощування зуба - можливо або вигадки?

  Патології зубощелепної системи сьогодні як ніколи набирають обертів. ...

   
 • Коффердам: що це і для чого потрібен?

  Коффердам - це тонке полотно, яке ...

Зворотний дзвінок