Сімейна
стоматологія

м. Одеса
вул. Ільфа та Петрова, 43/1

Пн - Сб: з 9:00 до 18:00

Нд: Вихідний


Як позбавиться зубного каменю в домашніх умовах

Кожен з нас хоче мати білу усмішку, але іноді її зовнішній вигляд псує зубний камінь. Але зубний камінь це не тільки не естетично, він може викликати карієс та інші захворювання у ротовій порожнині. Ми розповімо, як прибрати зубний камінь будинку, але хочемо звернути Вашу увагу, що самостійне видалення нальоту не таке результативне, як у лікаря-стоматолога у клініці Vitasan, проте допоможе попередити утворення нових зубних відкладень.

Причини появи каменю та як це відбувається

Зубний камінь - це затверділий наліт, він з'являється на емалі і може призвести до появи карієсу. У каменях зберігаються їжа, солі кальцію та фосфору, різні бактерії, мертві клітини.

Перед тим як почати позбавлятися зубного каменю, потрібно зрозуміти першопричину його появи. Це може бути через:

 • Поганий догляд за ротовою порожниною;
 • Користування засобами для чищення зубів, які Вам не підходять;
 • Порушення обміну речовин;
 • Захворювання органів травної системи;
 • Споживання тільки м'якої їжі, велика кількість солодкого, а також їжі з великою кількістю вуглеводів.

Важливо вчасно дізнатися, як правильно стежити за ротовою порожниною, для того, щоб запобігти карієсу та іншим захворюванням. Регулярна гігієна та режим харчування допоможуть зберегти зуби здоровими.

Чищення каменю в домашніх умовах не дало потрібного результату? Рекомендуємо записатися до лікаря-стоматолога на прийом прямо зараз.

Найважливіші показники появи зубного каменю

Зубний камінь не утворюється різко. Спочатку він відкладається на поверхні зубів у вигляді м'якого нальоту, потім плавно перетворюється на твердий, під яким починають активно розмножуватися бактерії. Давайте виділимо основні ознаки каменю, що утворився:

 • набряклі ясна;
 • темні відкладення на емалі;
 • підвищена чутливість до зубів;
 • при використанні флоссу кровоточать ясна;
 • неприємний запах із рота.

Якщо ви помічаєте ці симптоми, рекомендуємо з'ясувати, як зняти зубний камінь у домашніх умовах, а краще відразу ж звернутися до стоматолога.

Як прибрати зубний камінь будинку?

На даний момент є безліч способів прибрати зубний камінь самостійно. Для цього необхідно вибрати правильну та якісну щітку, хорошу пасту та інші засоби, все це нехай і не прибере камінь повністю, але дозволить суттєво розм'якшити його для наступного чищення.

Правильний вибір зубної щітки

Ми рекомендуємо використовувати щітку середньої твердості для щоденного використання. Також щітка повинна бути з нейлоновими щетинками і головкою до 3 см. На нашу думку, найкращим варіантом може стати електрощітка, так як вона набагато ефективніше видаляє тверді зубні відкладення. Якісні зубні електрощітки акуратно видалять бактеріальний наліт і чудово впораються з чищенням зубів у важкодоступних місцях.

Як видалити камінь, використовуючи спеціальні пасти

Крім хорошої щітки необхідно підібрати хорошу зубну пасту. Така паста повинна відповідати таким критеріям:

 • Пасти повинні містити в собі шліфуючі та абразивні частинки, завдяки яким буде можливість швидко видалити зубні відкладення;
 • У складі пасти повинні бути присутні сполуки цинку та пірофосфати, вони не тільки запобігають збільшенню кількості патогенних мікроорганізмів, але й значно зменшують скупчення нальоту;
 • Також у пасті мають бути рослинні ферменти для пом'якшення твердих відкладень.

Багато лікарів-стоматологів радять користуватися двома видами пасти - відбілюючою і з вмістом кальцію, їх слід періодично змінювати при проведенні гігієни. Важливо, щоб відсоток вмісту фторидів у них був не більше ніж 0,6 %.

Як прибрати зубний камінь будинку щоденною гігієною та правильним чищенням зубів

Існують основні правила чищення зубів, завдяки яким можна зменшити кількість зубних відкладень і заодно запобігти появі зубного каменю. У процесі чищення зубів будинку важливо дотримуватися наступних рекомендацій:

 • Під час домашньої гігієни слід тримати щітку під кутом 45 градусів. Міцно притискайте її до зубів і робіть кругові рухи. Очищаючи поверхню жувальних зубів, спрямовуйте щітку назад і вперед.
 • Рекомендуємо придбати додому іригатор, він допоможе добре вичистити всі важкодоступні зубні проміжки. Гаджет не складний у використанні, до нього легко пристосуватись і при цьому він допомагає зберегти здоров'я не тільки зубів, але і ясен.
 • Під час кожного чищення зубів просто необхідно застосовувати зубну нитку та спеціальні міжзубні щітки (йоржики). Вони допоможуть прибрати наліт у всіх віддалених та складних для чищення місцях.
 • Також дуже важливо пам'ятати про ополіскувачі, вони допоможуть зміцнити тканини пародонту. Також їх можна використовувати після кожного прийому їжі, вони не тільки освіжають дихання, але й прибирають основну кількість дрібних крихт.
 • Також спробуйте протягом дня начищати зуби м'якою щіткою або монопучком до відчуття гладкості зубів.

Але хочемо звернути Вашу увагу, що хоч би якими засобами Ви не користувалися і як би добре не чистили зуби з чищенням з професійними засобами та спеціальним обладнанням у досвідченого стоматолога це ніяк не зрівняється. У стоматології Vitasan використовується спеціальне сучасне обладнання та засіб, що наноситься на зубну емаль для очищення. Так само наші стоматологи чистять зуби за допомогою ультразвуку, при цьому проводиться дбайливе шліфування та полірування емалі. Особливість професійне чищення зубів у стоматолога полягає в можливості очистити міжзубний простір, до якого так важко дістатись зубною щіткою.

Дуже важливо приходити до стоматолога на чистку хоча б 1 раз на півроку, тому що ця процедура дозволяє помітити карієс ще на ранній стадії та запобігти його розвитку! Крім цього, професійне чищення зубів допоможе усунути:

 • Різні запальні процеси;
 • Неприємний запах із рота;
 • Розхитування зубів, що призводить до їх випадання.

У стоматології Vitasan в результаті чищення, кожен пацієнт отримує консультацію від фахівця, а також рекомендації щодо догляду за порожниною рота. А після чищення всі пацієнти отримують відмінний результат: білі та красиві зуби, а також гарантоване збереження їхнього здоров'я на тривалий час.

+
Залишіть
свої контакти
+
Залишіть
свої контакти