Сімейна
стоматологія

м. Одеса
вул. Ільфа та Петрова, 43/1

Пн - Сб: з 9:00 до 18:00

Нд: Вихідний


Застрягання їжі між зубами одна з досить частих причин звернення пацієнтів до стоматологів. Ця проблема завдає багато незручностей, людина надалі комплексує, уникає прийому їжі в суспільстві і в загальному відчуває значний дискомфорт. Чому їжа виявляється між зубами і як позбутися від проблеми розберемося в даній статті.

Чому застряє їжа?

 

Наслідки регулярного застрявання їжі між зубами - це в першу чергу, дискомфорт для пацієнта, неприємний запах з рота, розвиток карієсу і його ускладнень, запалення ясен в місці застрявання їжі.

Для початку давайте визначимо причини забивання їжі між зубами:

1. Пародонтоз 

Це захворювання пародонту, що характеризується поступовою спадом кістки щелепи і ясна навколо зуба, що призводить до появи щілин між зубами. Якраз в ці щілини і потрапляє їжа.

2.Неякісно встановлена пломба

Якщо лікар неправильно відтворив анатомію зуба в ході установки пломби, найімовірніше проблема з попаданням їжі між зубами виникне.

Тут можливі 2 помилки:

  • «Плоска» пломба

В ході створення якісної реставрації важливо відновити колишню висоту горбів зуба, а також створити глибокі фісури (поглиблення між буграми). В ході жування харчова грудка потрапляє в фісуру і перемелюється буграми. Якщо ж лікар встановив плоску пломбу - порушується процес пережовування, і їжа просто раздавливается на поверхні зуба, розподіляючись в будь поглиблення - найчастіше в міжзубні проміжки, де вона і застряє.

У стоматологічній клініці Vitasan ми приділяємо особливу увагу відтворенню анатомії зубів. Гідне володіння навичками художньої реставрації зубів нашими фахівцями дозволяє домагатися чудових результатів.

  • Неякісний міжзубної контакт

Если же при помощи пломбы врач восстанавливает анатомию межзубного промежутка, то от ее качества напрямую зависит будет ли в последствии попадать пища между зубами. Межзубной контакт должен быть правильной формы, без нависающих стенок и главное – очень плотный. Для создания такой реставрации недостаточно лишь прекрасных навыков доктора, здесь важно качественное используемое оборудование и инструменты для создания контактного пункта.

3. Скол пломби

Скол шматочка пломби часто тягне за собою застрягання їжі в цій ділянці.

4. Карієс

Якщо в зубі утворилася каріозна порожнина, в це місце потрапляє їжа і заповнює її.

5. Неякісно виконане протезування незнімними конструкціями

Наявність в порожнині рота незнімних конструкцій завжди ускладнює процес догляду за зубами, тому завдання стоматолога - виконати протезування максимально якісно, щоб уникнути застрявання їжі в або між конструкціями. Погано прилеглі коронки, неправильно створені контактні пункти між конструкціями, погано відполіровані поверхні - все це призводить до проблеми застрявання їжі.

Що Вам робити, якщо застряє їжа між зубами? Рекомендуємо не затягувати до візиту до лікаря-стоматолога, а запишіться на прийом прямо зараз.

Як виправити проблему?

Наші клієнти часто запитують: який лікар лікує застрягання їжі між зубів. Вибір фахівця залежить від того, яка причина попадання їжі між зубів.

1. Пародонтоз

На жаль, пародонтоз є хронічним захворюванням. На сьогоднішній день в стоматології не існує способів лікування даної патології. Всі дії стоматолога будуть спрямовані на те, щоб призупинити прогресування захворювання. Пацієнт в свою чергу повинен виконувати всі рекомендації свого лікаря, приділяючи особливу увагу гігієні в міжзубних проміжках. Чим небезпечне застрявання їжі при пародонтозі? Відсутність якісної гігієни порожнини рота при пародонтозі призводить до прогресування убутку кістки, виникнення запалень ясен, а також до розвитку карієсу і його ускладнень.

2. Неякісно встановлена пломба

Діагностувати цю проблему пацієнт не зможе самостійно. Важливо звернутися до грамотного стоматолога, щоб процес пломбування зубів було виконано якісно і правильно. Вартість послуг стоматології, в якій Вам нададуть якісну допомогу не може бути низькою. Адже навіть для установки пломби потрібно не мало дорогого устаткування.

3. Скол пломби

В даному випадку необхідно виконати реставрацію зуба для відновлення його анатомії.

4. Карієс

Після лікування карієсу проблема застрявання їжі буде вирішена. Важливо, щоб пломба була встановлена правильно.

5. Неякісно виконане протезування незнімними конструкціями

Якщо стоматолог визначив, що причиною застрявання їжі є неякісне протезування - вирішити дану проблему можливо лише виготовивши нову правильну незнімну конструкцію.

Декілька слів про профілактику

Основа здоров'я Ваших зубів - профілактика стоматологічних захворювань. Стоматологи рекомендують проходити плановий контрольний огляд раз в 6 місяців. В ході огляду лікар може виявити захворювання і вилікувати його на ранній стадії, не допустивши розвитку ускладнень.

Ще одним важливим фактором, що впливає на здоров'я зубів, є якісна гігієна порожнини рота в домашніх умовах і обов'язкове виконання послуги професійної гігієни порожнини рота в кріслі у стоматолога кожні 6 місяців. Профгігієни - це основа здоров'я всієї ротової порожнини, тому не варто нехтувати цією процедурою. В кінці чистки стоматологи клініки Vitasan в Одесі завжди дають своїм пацієнтам професійні рекомендації по догляду за ротовою порожниною, в тому числі і щодо того як уникнути інциденту з їжею між зубами.

+
Залишіть
свої контакти
+
Залишіть
свої контакти