Сімейна
стоматологія

м. Одеса
вул. Ільфа та Петрова, 43/1

Пн - Сб: з 9:00 до 18:00

Нд: Вихідний


За статистикою 90% населення мають ту чи іншу патологію прикусу. Однак мало хто всерйоз приймає цю проблему до уваги. Більшість пацієнтів думає, що естетичні порушення - це головна проблема. Дослідження в області ортодонтії показують, що неправильний прикус викликає ланцюгову реакцію серйозних необоротних змін у всій зубощелепної системі людини.

Які бувають види прикусу?

Розрізняють фізіологічний (правильний) і патологічний.

До фізіологічних видів відносять:

 • Ортогнатіческій - верхні різці перекривають нижні на 1/3.
 • Прямий - верхні і нижні різці стикаються ріжучими краями
 • Фізіологічна біпрогнатія - передні зуби разом з альвеолярними відростками нахилені вперед.
 • Фізіологічна опістогнатія - передні зуби разом з альвеолярними відростками нахилені назад.

Визначальним фактором є характер змикання бокових ділянок. Якщо Фіссурний-бугорковий контакт правильний, прикус відноситься до ряду фізіологічних і не вимагає виправлення.

До патологічних видів відносять:

 • Дистальний (прогнатия) - верхня щелепа виступає вперед над нижньою.
 • Мезіальний (прогения) - нижня щелепа сильно виступає над верхньою.
 • Відкритий - відсутня повне змикання в певній ділянці: при передньому типі не замикаються передні ділянки, а при бічному - жувальні.
 • Перехресний (косою) - являє собою порушення нормального взаємовідносини між зубними рядами. Розрізняють односторонній, при якому з одного боку здійснюється правильний контакт, і двосторонній, при якому правильний контакт відсутній з обох сторін. Така патологія дуже помітна навіть на обличчі пацієнта в стані спокою.
 • Глибокий (травмує) - верхні зубні ряди перекривають нижні більше ніж на 1/3.

Чому формується неправильний прикус?

Річіна дуже багато. Їх можна розділити на вроджені та набуті.

До природжених фактором відноситься спадковість і порушення внутрішньоутробного розвитку дитини.

До набутих факторів належать всілякі шкідливі звички дитини, часті ЛОР захворювання в дитячому віці, відсутність грудного вигодовування, тривале користування пустушкою, недостатнє вживання жорсткої їжі в дитячому віці, неправильне положення дитини в ліжку під час нічного сну і ін.

Ще одним досить частим фактором порушення прикусу в дитячому віці є рання втрата молочних зубів. В такому випадку поки не прорізалися постійні зубки необхідно утримувати для них місце в щелепи за допомогою спеціальних протезів. Залежно від обсягу дефектів в стоматології вдаються до послуг знімного протезування - це бюгельні або пластинкові протези.

Неправильний прикус - чи варто миритися з неправильним прикусом і чим це загрожує? Які бувають види прикусу? Чому формується неправильний прикус? До чого може привести патологія прикусу? Рекомендуємо не затягувати до візиту до лікаря-стоматолога, а запишіться на прийом прямо зараз.

До чого може привести патологія прикусу?

 1. Внаслідок неправильного положення зубів навантаження при жуванні в ротовій порожнині розподіляється неправильно. Це призводить до надмірної жувальної навантаженні, підвищеної стертості зубів, їх розхитування, тобто розвитку пародонтозу. Як відомо, пародонтоз є найбільш частою причиною ранньої втрати здорових зубів.
 2. Проблема неправильного положення щелепи призводить до хвороб скронево-нижньощелепного суглоба. Це проявляється у вигляді його клацання під час жування, плавне відкриття рота змінюється на сходинку подібний тип, виникають часті головні болі і біль в жувальних м'язах. Виправлення патології змикання щелеп допомагає вирішити проблему з суглобом.
 3. Хвороби травної системи є частим явищем. Їжа обробляється в порожнині рота неефективне, потрапляє в шлунок в недостатньо переробленому вигляді, що призводить до виникнення хронічних захворювань травного тракту. Відомо, що проблеми з травленням можуть негативно позначатися на стані шкіри обличчя, що приносить також чимало естетичних проблем пацієнтові.

Клініка стоматології Vitasan в Одесі співпрацює з кращими ортодонтами в місті, завдяки чому процес виправлення Вашої посмішки пройде легко і безболісно. Наші фахівці надають повний спектр послуг з підготовки до ортодонтичного лікування, а також по догляду за порожниною рота в процесі лікування.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (Всего проголосовало: 0)

+
Залишіть
свої контакти
+
Залишіть
свої контакти