Досить часто пацієнти стикаються з болем в щелепи, яка може віддавати у вухо після лікування зубів. Причин виникнення неприємних відчуттів може бути багато. У багатьох випадках це прояв нормальною реакцією організму на стоматологічне втручання. Однак іноді біль все ж вказує на наявність ускладнень.
Коли не варто хвилюватися?
У переважній більшості випадків неприємні відчуття в період після лікування пов'язані з травмою м'яких тканин, що оточують зуб, а також безпосередньо з його лікуванням. Проведення складного знеболювання, накладення коффердама в процесі терапії, очищення та пломбування кореневих каналів - все це створює мікротравму. В наслідок цього можливе виникнення невеликого набряку і відчуття дискомфорту в зубі і щелепи. Відновлення в порожнині рота відбувається дуже швидко, тому в нормі неприємні відчуття проходять самі протягом декількох днів. Під час відновного періоду важливою умовою є дотримання якісної гігієни порожнини рота, а також дотримання всіх рекомендацій лікаря-стоматолога.
Коли біль в щелепі є патологічною?
Якщо через два - три дні після візиту стоматолога біль не проходить, поширюється на вухо і горло, наростають симптоми запалення, а також не відбувається відновлення м'яких тканин в порожнині рота - це не є нормою і Вам варто негайно звернутися до лікаря. Біль у щелепі є складним симптомом в організмі, що вимагає негайного лікування.
- Якщо видалення зуба було складним, то відновлення тканин в роті відбувається значно довше і вимагає більшої уваги з боку як лікаря, так і пацієнта. Тут можливим ускладненням є нагноєння післяопераційної рани, тріщина або перелом щелепи, а також неповне видалення частини зуба. Найчастіше складності під час операції виникають при видаленні зуба мудрості, що пов'язано з його складним розташуванням в кістки. У період після видалення таких зубів можливе поширення набряку на горло і навіть вухо.
- Біль у щелепі після лікування може бути пов'язаний з некваліфікованим проходженням кореневих каналів. Доктор міг неякісно провести очищення кореневих каналів, внаслідок чого наростає запалення, або виконати їх пломбування з виведенням матеріалу за межі кореня в товщу кістки.
- Стан імунної системи людини відіграє також велику роль при відновленні після стоматологічного втручання. При недостатньому рівні імунітету всі процеси відновлення в організмі сповільнюються, а також підвищується ризик приєднання вторинної інфекції під час післяопераційного періоду, розвитку запальних захворювань вуха, горла, носа.
Яка причини болю щелепи після лікування зуба? Що потрібно робити? Рекомендуємо не затягувати до візиту до лікаря-стоматолога, а запишіться на прийом прямо зараз.
Що робити, коли болить щелепа після видалення зуба?
Операція видалення зуба є серйозною травмою в порожнині рота. Під час виконання екстракції зуба порушується цілісність великої кількості кровоносних судин. У зв'язку з цим для післяопераційного періоду виникнення набряку м'яких тканин як всередині порожнини рота, так і зовні, є частою реакцією нашого організму. Крім набряку можливо також поява слабкості, болю в щелепі і навіть підвищення температури тіла. Однак всі перераховані вище симптоми тривають не більше трьох - чотирьох днів, а їх інтенсивність з кожним днем зменшується. Якщо ж симптоми протягом трьох днів; не згасають, Вам слід негайно звернутися до стоматолога. Тут дуже важливо провести якісний повторний огляд, а також, при необхідності, виконати рентгенологічне дослідження. Під час прийому стоматолог визначить причину патологічних симптомів і призначить відповідне лікування.
Як не допустити виникнення патологічного болю?
Лікарі клініки стоматології Vitasan в Одесі завжди запрошують своїх клієнтів на регулярні профілактичні огляди, а також для виконання послуги професійної гігієни порожнини рота. Своєчасний візит до стоматолога дозволяє виявити захворювання зубів і ясен на ранніх стадіях і не допустити розвитку ускладнень. Лікування стоматологічних захворювань на ранніх етапах дозволяє провести процедуру лікування швидко і не складно, що значно заощадить Ваш бюджет і збереже здоров'я зубів на довгі роки.
Про значимість послуги профгігієни ми не перестаємо нагадувати своїм клієнтам. Від того на скільки якісно здійснюється догляд за ротовою порожниною, залежить здоров'я Ваших зубів і ясен. Ця процедура є першокласною профілактикою всіх стоматологічних захворювань і займає мінімальну кількість часу. Сеанс профгігієни полягає в очищенні всіх поверхонь зубів від твердих (камінь) і м'яких (наліт) зубних відкладень. Видалення каменя виконується за допомогою ультразвукового скалера, після чого доктор за допомогою спеціальних щіточок та паст видаляє наліт.
Після процедури наші фахівці навчають клієнтів правильному догляду за порожниною рота в домашніх умовах, а також індивідуально підбирають засоби гігієни.