Сімейна
стоматологія

м. Одеса
вул. Ільфа та Петрова, 43/1

Пн - Сб: з 9:00 до 18:00

Нд: Вихідний


На сьогоднішній день протезування зубів стало дуже зручним і доступним способом усунення стоматологічних проблем у плані естетики. Існує велика кількість видів зубних протезів, зараз користуються величезною популярністю серед пацієнтів, але всі вони відрізняються способом виготовлення, типом матеріалу, а також кріпленням. Зараз протезування стало стандартною процедурою в стоматології, оскільки дані конструкції дозволяють повернути усмішці естетичний вигляд, а зубам їхню основну функцію. Поповнити зараз можливо не тільки один або кілька зубів, але й весь зубний ряд. У цій статті ми розповімо, чому протезування зубів це важливо, зубні протези види і чим вони між собою відрізняються.

Які бувають зубні протези

Навіщо необхідно протезування?

Якщо цілісність зубного ряду порушилася, це може дуже негативно вплинути як на красу посмішки, а й у загальне здоров'я та якість життя людини. Втрата одного або відразу кількох зубів істотно порушує роботу шлунково-кишкового тракту, багато пацієнтів скаржаться на те, що вони починають шепеляти і картавити. Використовуючи знімні або незнімні конструкції, стало можливим привести до норми всі функції зубощелепного апарату. Завдяки сучасним технологіям, штучні зуби практично нічим не відрізняються від рідних - вони виготовляються по зліпках пацієнта, ідеальні за формою та кольором.

Якщо у Вас довгий час відсутній один або кілька зубів, то щелепа починає деформуватися. Це позначається на здові інших зубів, а так само косметично це стає помітно. Рекомендуємо не затягувати з візитом до лікаря-стоматолога. Запишіться на прийом прямо зараз.

Але необхідно бути готовим до того, що перед тим, як поставити зубний протез, необхідно позбутися інших поточних проблем. Це робиться для того, щоб унеможливити запалення під час і після лікування.

На даний момент виділяють такі види протезів:

 • Незнімні протези;
 • Знімні протези.

У чому особливість знімних протезів?

Завдяки даному виду протезування пацієнти можуть самі доглядати зуби, їх можна легко витягти з порожнини рота, а потім встановити їх назад. Ці конструкції підійдуть тим, хто втратив не просто велику кількість зубів, але й повністю їх втратив.

Переваг у знімних конструкцій багато, але серед них можемо виділити:

 • Виготовлення із міцних матеріалів.
 • Завдяки високоякісним матеріалам ризик алергічної реакції виключений.
 • Знімні протези дешевші за незнімні конструкції.

Є кілька категорій знімних зубних протезів:

 • Частково знімні протези – для кріплення даної категорії протезів застосовують кламери або аттачменти ( Для того щоб закріпити подібні протези потрібно щоб залишилося хоча б кілька здорових зубів).
 • Умовно-знімні протези – фіксуються гвинтами, тому зняти їх можна лише у кріслі стоматолога.
 • Повністю знімні протези - фіксуються присосками або кламерами , завдяки чому у пацієнта з'являється можливість легко зняти і встановити протез назад.

Які бувають знімні зубні протези?

Бюгельний протез - досить відомий вид протезів. Даний вид конструкції дозволяє рівномірно розділити навантаження між яснами та зубами. Подібні протези займають у роті пацієнта набагато менше місця, ніж інші варіанти. Наприклад верхній знімний зубний протез без піднебіння це якраз і є бюгельний протез.

Пластмасові пластинкові протези – цей вид конструкції просто ідеально підходить для людей, які повністю втратили зуби на одній або відразу на обох щелепах. Серед переваг плостінкових конструкцій, можемо виділити їх виняткову зносостійкість, а за умови, якщо пацієнт дотримується ряд простих правил по догляду за ними збережуть колір, форму і щільність на довгий час.

Acry-Free (Акрі-Фрі)– це вид знімних зубних протезів нового покоління, виготовляються з еластичних матеріалів, а на дотик ні чим не відрізняються від справжньої ясна. Основа такого протезу дуже щільно прилягає до ясна, що позбавляє пацієнта від використання спеціальних фіксуючих гелів, а при пошкодженнях, виріб легко полагодити.

Якщо у Вас довгий час відсутній один або кілька зубів, то щелепа починає деформуватися. Це позначається на здові інших зубів, а так само косметично це стає помітно. Рекомендуємо не затягувати з візитом до лікаря-стоматолога. Запишіться на прийом прямо зараз.

У чому особливість незнімних протезів?

Ці конструкції дозволяють відновити усі основні функції втрачених зубів. Крім цього, з їх допомогою можна виправити дефекти жувальної функції та прикусу. Такі вироби точно тримаються дуже міцно, вони не випадуть і їх неможливо зняти без лікаря.

Незнімні протези мають багато переваг, наші стоматологи особливо відзначають такі:

 • Вироби фіксуються дуже надійно, що дає можливість уникнути випадання прийому їжі, розмові та активного відпочинку;
 • Чудово справляється з жувальним навантаженням;
 • Зовнішність таких конструкцій максимально схожий на природні зуби;
 • Звикання до таких виробів відбувається дуже швидко, а пацієнти не відчувають жодного дискомфорту.

Напевно, головна перевага таких протезів – для того, щоб вони були завжди як новенькі, не потрібно проводити якийсь особливий догляд, достатньо маніпуляцій, як і у випадку зі своїми зубами.

Види незнімних протезів

Коронка – вироби, що використовуються для лікування серйозних дефектів та руйнувань. Завдяки ним можна повністю відновити анатомічну та жувальну функції зубів. Види вставних зубів бувають як одиночні, і мостовидні. Якщо лікар бачить, що руйнування зуба у пацієнта досить сильне, то для початку встановлюють вкладку і вже після коронки.

Вініри дуже популярний зубний протез серед наших пацієнтів. Вінір є дуже тонкою і прозорою пластинкою з кераміки, товщиною всього 0,5-0,7 мм (це дозволяє уникнути занадто сильного обточування зубної емалі). Однак, незважаючи на товщину, вініри дуже міцні та чудово захищають від багатьох факторів.

Вкладка– якщо у вас сильна руйнація зуба, то вкладка буде ідеальною заміною пломбі та художньої реставрації.

Висновок

Ми ознайомили Вас та поверхово розповіли про те, які бувають зубні протези. Для того, щоб дізнатися, які зубні протези краще саме для Вас, запишіться до нас на консультацію. Лікарі нашої стоматологічної клінік «Vitasan» підберуть для Вас найоптимальніший варіант виходячи з індивідуальних особливостей Вашого організму та поточного стану ротової порожнини!

+
Залишіть
свої контакти
+
Залишіть
свої контакти