Сімейна
стоматологія

м. Одеса
вул. Ільфа та Петрова, 43/1

Пн - Сб: з 9:00 до 18:00

Нд: Вихідний


Ціна
від

1650

грн.

*ціна може відрізнятися від заявленої залежно від клінічної ситуації

Лікування кровоточивості ясен

У вас бувало таке, що при чищенні зубів кровоточать ясна? Багато людей стикаються з цією проблемою. Найчастіше це сигнал – у тканинах ротової порожнини присутній запальний процес, який не можна ігнорувати. Такий симптом може бути наслідком серйозних захворювань зубів, ясен, а іноді внутрішніх органів.

Давайте розбиратися, чому кровоточать ясна, з чим це може бути пов'язано, як запобігти і зупинити кровоточивість ясен.

Кровоточивість ясен починається через бактерії. Якщо умови їх розвитку сприятливі, всі вони починають активно розмножуватися і утворювати наліт на зубах. При недостатній гігієні зубні відкладення призводять до запалення, а далі руйнують тканини навколо зуба.

Як правило, кровоточивість ясен супроводжується такими симптомами:

 • Перша ознака, на яку ви повинні звернути увагу, – неприємний запах з рота, який повертається навіть після дуже ретельного чищення зубів. Саме це вказує на те, що у Вашій ротовій порожнині розвивається запальний процес.
 • Якщо Ви відчуваєте або бачите зубні відкладення, а при огляді лікар діагностує зубні відкладення.
 • Якщо Ви спостерігаєте почервоніння ясен або її набряклість.
 • Неприємні і навіть болючі відчуття.
 • Іноді у деяких пацієнтів спостерігається підвищення температури через кровоточивість ясен.

Якщо у Вас кровоточать ясна і Ви ігноруєте проблему, запалення і кровотеча ясен, що виникли, можуть викликати дуже серйозні ускладнення.

 • З'являється рухливість зубів;
 • Виникає висока ймовірність втрати зубів;
 • Руйнується кістка та атрофується ясна;
 • Утворюються пародонтальні кишені.

А ось основна причина кровотечі ясен – зубний наліт та камінь.

Розвиток інфекції в ротовій порожнині проходить у дві стадії:
1. Гінгівіт – запалення крайової частини ясен та міжзубних ясенних сосочків. Хвороба призводить не тільки до кровоточивості, але і до руйнування сполучної тканини між зубом і яснами, утворення пародонтальних кишень, оголення шийки зуба.
2. Пародонтит – розвивається за відсутності своєчасного лікування гінгівіту. При пародонтиті інфекція вражає тканини пародонту, тобто ті тканини, які міцно утримують зуб у лунці.

Захворювання порожнини рота, зокрема і кровоточивість ясен, виникають під впливом внутрішніх чи зовнішніх чинників. До них відносяться:

 • патологічні процеси всередині організму – порушення роботи ШКТ, хвороби крові, крихкість кровоносних судин;
 • неякісна чи неправильна гігієна ротової порожнини;
 • використання жорсткої зубної щітки, яка постійно травмує ясна;
 • дефіцит вітаміну С;
 • куріння;
 •  Порушення обмінних процесів в організмі;
 • зміна гормонального фону (при вагітності, у підлітковому віці);
 • алергічна реакція на лікарські препарати, зубну пасту або матеріали, що використовуються в стоматології;
 • некоректне лікування зубів/ясен у стоматології;
 • носіння брекетів.

Будь-який з перерахованих факторів підвищує схильність до утворення зубного нальоту, розвитку запального процесу. Проблема одна - кровоточать ясна, різні причини.
Самолікування кровоточивості неприпустимо, оскільки у більшості випадків хвороба потребує комплексного підходу, спрямованого на відновлення здоров'я ясен та усунення причин, що спричинили порушення. Як позбутися кровотечі ясен? При перших ознаках запалення необхідно записатися на прийом до стоматолога, який проведе діагностику, пропише індивідуальний план лікування, і при необхідності направить до іншого профільного лікаря для додаткового обстеження та лікування внутрішніх захворювань.

Як вилікувати кровоточивість ясен?

При кровоточивості ясен у стоматології проводиться комплексна терапія. Вона складається з кількох етапів:

 • Огляд та діагностика. Допомагають лікареві вивчити стан ясен, виявити карієс, оцінити стан пломб, реставрацій.
 • Професійна гігієна. Проводиться з метою видалення зубних відкладень, які є ідеальним середовищем для життєдіяльності хвороботворних бактерій.
 • Терапевтичне лікування, спрямоване на боротьбу з інфекцією, зняття запалення та відновлення тканин.

Рекомендації щодо подальшого догляду за порожниною рота.

Велику роль у лікуванні та профілактиці кровоточивості ясен відіграє професійна гігієна ротової порожнини. У сучасній стоматології використовуються методи, які ефективно видаляють зубний наліт та зубний камінь, не шкодять емалі зубів та захищають зуби від утворення нальоту на тривалий термін. До таких методів відносяться ультразвукова та піскоструминна (Air Flow) чистка зубів. Лікування кровотечі ясен практично завжди починається з видалення зубних відкладень.
У разі утворення нальоту в прикореневій області, у стоматології проводиться процедура кюретажу – глибоке чищення з використанням спеціального стоматологічного інструменту. У складних випадках застосовується хірургічне лікування із застосуванням лазерного обладнання для видалення зубних відкладень та зруйнованих інфекцією тканин.

Терапевтичне лікування включає медикаментозну антибактеріальну, протизапальну терапію, полоскання, аплікації.
Досвідчений лікар, який володіє сучасними техніками ефективної терапії, знає, як лікувати кровотечу ясен і може підібрати дієву терапію для кожного пацієнта з урахуванням його персональних показань. Однак результат залежить не тільки від професіоналізму лікарів, але не меншою мірою і від дисциплінованості пацієнта – того, наскільки відповідально та правильно він виконує рекомендації стоматолога.

Ефективний засіб проти кровотечі ясен – профілактика.

Кровотеча ясен - одна з найпоширеніших стоматологічних проблем, а питання "що робити при кровотечі ясен?" – один із найбільш заданих серед пацієнтів стоматології. Однак не менш важливо знати, як уберегти свої зуби та ясна від хвороб.

Поради лікарів-стоматологів:

Лікування кровоточивості ясен

 • Регулярно чистити зуби. Щоб зберегти зуби та ясна здоровими, Ви зобов'язані щоранку та щовечора проводити ретельну гігієну ротової порожнини, особливу увагу приділяючи проблемним зонам (жувальним зубам, міжзубним проміжкам, задній поверхні зубів).
 • Правильно вибрати щітку та зубну пасту. Якщо є схильність до кровоточивості, рекомендується використовувати м'яку щітку та спеціальну пасту, яка допоможе підтримувати у ротовій порожнині здорову мікрофлору, зміцнить ясна, захистить ваші зуби та ясна від бактерій.
 • Користуватись допоміжними засобами гігієни для чищення важкодоступних місць: зубною ниткою, міжзубним йоржиком.
 • Робити полоскання ротової порожнини. Відповідний ополіскувач порекомендує Ваш стоматолог.
 • Правильно та збалансовано харчуватися. Особливо корисна для зубів і ясен їжа, багата на вітаміни, мікроелементи (кальцієм, залізом, магнієм, фосфором та ін.) А от газовані напої, солодощі, борошняні вироби необхідно обмежити або повністю виключити з раціону.
 • Забезпечити своїм зубам і яснам систематичний стоматологічний догляд – регулярно відвідувати стоматолога, проводити професійну гігієну порожнини рота, виконувати рекомендації лікаря щодо вибору засобів гігієни та догляду.

При такій проблемі, як кровоточивість ясен, лікування стоматології – це, як правило, результат неуважного ставлення пацієнта до гігієни, харчування, свого здоров'я. Дотримуючись рекомендацій стоматологів, можна уникнути захворювань ясен. Якщо ж проблема вже виникла, ясна почали кровоточити, не намагайтеся займатися самолікуванням. Це може лише посилити ситуацію та призвести до серйозних ускладнень. Краще відразу зверніться до стоматологічної клініки Vitasan Dental Clinic. Тут Вам допоможуть визначити причини кровоточивості та призначать комплексне лікування.

+
Залишіть
свої контакти
+
Залишіть
свої контакти