Сімейна
стоматологія

м. Одеса
вул. Ільфа та Петрова, 43/1

Пн - Сб: з 9:00 до 18:00

Нд: Вихідний


Ціна
від

1650

грн.

*ціна може відрізнятися від заявленої залежно від клінічної ситуації

Лікування запалення ясен

Лікування запалення ясен одна з найпоширеніших послуг стоматолога. Щоб уникнути ускладнень, необхідно регулярно приходити на огляд до лікаря, де лікар зможе вчасно виявити запалення ясен і призначити правильне лікування. Чому це важливо?

Від здоров'я кісткових тканин і ясен залежить стан емалі, а також, наскільки міцні та стійкі ваші зуби. Пародонт – це щелепна кістка, ясна та зв'язка, які утримують зуб. Якщо в ясна, а потім і в кістку навколо зубів потрапляє інфекція – починається запалення ясен, тобто пародонтит.

Всесвітня організація охорони здоров'я досліджувала відсоток захворюваності та опублікувала результати: 95% населення Землі має пародонтит, а це одна з головних причин втрати зубів у дорослих!

Запалення ясен лікування

На сьогоднішній день  найширше поширені хвороби ясен це:

 1. Гінгівіт – проявляється запаленням ясен біля одного або відразу кількох зубів. Протікає захворювання як у гострій, і у хронічній формі, але досить легко лікується і пошкоджує тканини зуба. Однак слід враховувати, що гінгівіт може спровокувати пародонтит.

До речі, найчастіше це захворювання турбує чоловіків. Зазвичай проявляється запаленням, почервонінням або кровоточивістю ясен при чищенні.

Для того, щоб вилікувати гінгівіт, наші лікарі проводять професійну гігієну порожнини рота і прибирають зубний наліт. Якщо ж причиною запалень стали некоректно встановлені коронки або пломби, то обов'язково їх забираємо або корекцію. Після проведеної процедури стоматолог пропише полоскання чи препарати зі зняттям запалення.

 1. Пародонтит - це хвороба, при якій страждає опорний апарат зуба (це зв'язки між коренем зуба та кісткою). Під час розвитку пародонтиту ясна послідовно відокремлюється від зубів, з'являються пародонтальні кишені, а в них збираються залишки їжі, розмножуються бактерії та виникає гній. У результаті, без своєчасного лікування зуби хитаються, рухатимуться і, зрештою, випадатимуть.

Виникає пародонтит переважно у тих, хто не лікував чи не долікував гінгівіт.

В основному пародонтит турбує запаленням ясен, гноєм за ясною, поганим запахом з рота, а також хиткістю зубів.

У нашій стоматології Vitasan ми ретельно боремося із інфекцією. Спочатку приберемо всі гнійні новоутворення, а також чистимо пошкоджені зуби до кореня. Після цього обов'язково проводимо чищення порожнини рота, прописуємо препарати та розчини проти поширення інфекції.

 1. Пародонтоз – це хвороба, що супроводжується дистрофією пародонту та порушеним кровопостачанням. Часто від пародонтозу страждають відразу обидві щелепи. Це спричиняє безліч проблем: рухливість зубів, оголення коренів зубів, і навіть збільшення відстані з-поміж них, випадання.

Ця проблема передається у спадок, тому найбільше від неї страждають ті, у чиїй сім'ї вона спостерігалася. Важливим фактором, що посилює пародонтоз, є погана гігієна ротової порожнини. Зубний камінь чинить тиск на ясна, викликаючи її запалення та активуючи патологічний ланцюжок захворювання пародонту.

Часто причиною прогресування пародонтозу є комплекс проблем у ротовій порожнині: відсутність великої кількості зубів, зміна їх положення, деформації, що у свою чергу призводить до збільшення жувального навантаження на зуби, що залишилися. Надмірне жувальне навантаження негативно впливає на весь пародонт, викликаючи його запалення. У зв'язку з цим, крім терапевтичного лікування пародонтозу, важливу роль відіграє ортопедичне втручання та відновлення якісної жувальної ефективності.

Наші стоматологи підходять до лікування пародонтозу комплексно з огляду на всі фактори,здатні викликати запалення ясен та інші захворювання.

З усіх хвороб ясен пародонтоз вважається найскладнішим захворюванням. Зазвичай він має хронічну форму, тому потрібне регулярне відвідування стоматолога щодо підтримуючої терапії чи лікування.

Лікування запалення ясен

Симптоми та причини захворювань ясен

Якщо у вас:

 • Запалилися ясна;
 • Набряклі та почервонілі ясна;
 • Кровоточать ясна;
 • З'явився свербіж у яснах;
 • Виник наліт на яснах;
 • На зубах з'явилися темні відкладення;
 • З'явилася чутливість до холодного чи гарячого;
 • Поганий запах із порожнини рота;
 • Почали хитатися зуби;
 • Між зубами збільшились проміжки,

необхідно відразу звернеться до лікаря і прийти на профілактичний огляд.

Гінгівіт та пародонтит є запальними захворюваннями. В основному вони виникають через недостатню гігієну порожнину рота, а також скупчення шматочків їжі в зубах і на яснах. Через це може з'явитися білий наліт, а потім жовто-коричневий. Зубний наліт – це ідеальне середовище для швидкого розмноження хвороботворних бактерій та виникнення різних інфекцій.

Крім перерахованих вище причин, спровокувати хвороби можуть і дрібні травми, такі як: подряпини під час їжі або одягання протезів. Також висока ймовірність виникнення гінгівіту і пародонтиту при проблемах з гормонами або під час авітамінозу. Тому, досить часто, дані захворювання виникають у вагітних та підлітків.

А ось причини появи пародонтозу зовсім інші. Пародонтоз - це дегенеративно-дистрофічна хвороба і розвивається вона при порушеному або недостатньому кровопостачанні ясен. Якщо у Вас є порушення в роботі шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної системи, цукровий діабет або інші хронічні захворювання, ризик виникнення пародонтозу різко збільшується.

Пацієнти часто запитують, а запалення ясен лікування боляче чи довге? Лікування буває різним, існує безліч методик та способів лікування ясен, але стоматолог вибирає найоптимальніший варіант лікування, виходячи зі стадії та типу захворювання, загального стану свого пацієнта, а також з індивідуальних протипоказань.

Для того щоб уникнути виникнення або повторення запалень ми рекомендуємо суворо дотримуватися гігієни і щонайменше раз на півроку приходити на огляд та професійну гігієну ротової порожнини до лікарів стоматологічної клініки Vitasan. Чому це важливо? За таких умов лікар-стоматолог має можливість помітити запалення на ранніх стадіях, допоможе вилікувати їх і дасть рекомендації щодо домашнього догляду з урахуванням ваших «слабостей».

Тому, якщо Ви побачили, що ясна почали кровоточити або трохи опускатися, відчуваєте легкий ниючий біль і він не припиняється через кілька днів/тижнів, просто необхідно спланувати похід до стоматолога на найближчий час - все це вимагає негайного стоматологічного втручання. А в нашій клініці Vitasan Вас з радістю приймуть за попереднім записом.

+
Залишіть
свої контакти
+
Залишіть
свої контакти