Сімейна
стоматологія

м. Одеса
вул. Ільфа та Петрова, 43/1

Пн - Сб: з 9:00 до 18:00

Нд: Вихідний


Якщо зуб не болить, значить і до стоматолога йти не навіщо. Саме так думають багато пацієнтів, помилково припускаючи, що поширюється зубний камінь - це тільки невелика косметична неприємність. А деякі цікавляться як видалити зубний камінь або як прибрати зубний камінь. Згідно професійну думку фахівців стоматології в Одесі, сам недугу становить небезпеку не тільки для здоров'я зубів і ясен, а й усього організму. Саме тому правильну діагностику зубного каменю і визначення необхідності проведення терапії недуги повинен проводити виключно лікар. І якщо стоматолог рекомендує видалити зубний камінь, то важливо не затягувати з цією процедурою і як можна швидше прибрати зубний камінь.

Можливі причини розвитку зубного каменю

Найбільш поширеною причиною розвитку патології служить недостатньо якісна або нерегулярне гігієна ротової порожнини, а також створення найбільш сприятливих умов для скупчення хвороботворних бактерій. Як правило, розвиток зубного каменю провокується:

  • звичкою пережовувати пущі тільки з одного боку;
  • виняткове споживання їжі в м'якому вигляді;
  • викривлення зубного ряду і відмова від виправлення проблеми, наприклад, вирівнювання зубів брекетами;
  • постійне куріння;
  • порушення сольового і кислотного балансу в організмі;
  • застосування зубних щіток сумнівної якості - як саме, можна дізнатися тут.

Не варто залишати без уваги і спадковий фактор.

Хочете дізнатися, як видалити зубний камінь, симптоми, лікування, або як прибрати зубний камінь? Рекомендуємо не затягувати до візиту до лікаря-стоматолога, а запишіться на прийом прямо зараз.

Симптоми і небезпека розвитку зубного каменю

Наліт на поверхні зубів, що утворюється із залишків їжі і бактерій, спочатку м'який і досить легко піддається видаленню за допомогою правильно обраної щітки або зубної нитки. Якщо про гігієну ротової порожнини не піклуватися правильно і регулярно, то сам наліт стає твердим, набуваючи жовтий або коричневий відтінок. Як краще видалити зубний камінь в кожному індивідуальному випадку може розповісти тільки досвідчений стоматолог і після обов'язково проведеної діагностики.

Якщо зубний наліт швидше сприймається як косметична неприємність, то його поширення на ясна становить більшу небезпеку. При цьому, локалізація патології під яснами може бути виявлена тільки фахівцем.

З можливих ускладнень, до яких призводить поширення зубного каменю і поступове руйнування емалі, важливо виділити:

Оскільки адекватно оцінити стан зубів може тільки лікар, то саме сам фахівець може правильно відповісти на питання, чи варто видаляти зубний камінь. При цьому обов'язково враховується ступінь розвитку патології і можливі ускладнення в подальшому. Краще, якщо зубний камінь буде виявлений якомога раніше. Саме тому зі стоматологом важливо дружити і консультаційні зустрічі планувати з періодичністю раз на півроку.

Профілактичні заходи

Оскільки видалення зубного каменю є досить серйозною процедурою з обов'язковим використанням спеціального обладнання, завжди краще заздалегідь подбати про профілактику самого недуги. В першу чергу це стосується:

  • періодичного застосування фторовмісних паст;
  • проведення чистки зубів спеціальною ниткою після кожного прийому їжі;
  • регулярного споживання твердої їжі, наприклад, яблук, редиски або моркви;
  • використання можливості чищення зубів за допомогою іригатора.

Якщо планується процедура відбілювання зубів в Одесі, то після неї обов'язково дотримується дієта, чітко розписана лікуючим стоматологом. Більше докладної інформації про правильність догляду за ротовою порожниною можна дізнатися тут.

+
Залишіть
свої контакти
+
Залишіть
свої контакти