Сімейна
стоматологія

м. Одеса
вул. Ільфа та Петрова, 43/1

Пн - Сб: з 9:00 до 18:00

Нд: Вихідний


Що таке карієс?

Один із найпоширеніших приводів для звернення до лікаря-стоматолога – карієс.  Карієс – процес, у якому руйнується тканини зуба, починаючи з емалі. Якщо залишити все як є і не лікувати зуб хвороботворний процес посилюватиметься. Через утворення порожнин у зубах можуть виникнути різні ускладнення, що надалі може призвести до втрати зуба.

У стоматологічній клініці Vitasan ми щодня протягом понад 13 років роботи Лікування карієсу будь-якої стадії. Наші лікарі завжди рекомендуємо приходити на плановий огляд раз на півроку. І в такому разі карієс вдається виявити на початковій (поверхневій) стадії і великих проблем з карієсом вдасться уникнути.

Карієс зубів -причин виникнення може бути кілька, одна з них - вплив хвороботворних бактерій на зуб. У ротовій порожнині виявляється величезна кількість різних бактерій і мікроорганізмів, а всього через кілька годин після хорошого чищення кількість зростає до 1млн. Ці мікроорганізми чіпляються до емалі і негативно впливають на зуби, що провокує розвиток карієсу. До речі, тонус і хвороботворність мікроорганізмів у роті зростає залежно від того, як добре опирається організм і залежить від того, чи опирається організм, а також чи є сприятливі фактори для цього.
Хороші умови для розмноження бактерій формуються по-різному. Такими умовами можуть бути:

  • Поганий домашній догляд за зубами, а саме рідкісна чи неефективна гігієна;
  • Вживання занадто великої кількості м'якої їжі з великою кількістю простих вуглеводів та рідкісна поява в раціоні варених та сирих овочів;
  • гіповітаміноз;
  • Рідкісне вживання мінеральної води, у складі якої є такі мінерали як фтор, фосфор та кальцій;
  • Часто люди, які перехворіли в дитинстві рахітом або туберкульозом мають сприятливе для бактерій середовище;
  • Знижений імунітет;
  • Хронічні проблеми із шлунково-кишковим трактом.

Всі ці фактори сприяють тому, що бактерії розвиваються швидше, ніж викликають карієс. Щоб карієсу був, необхідно позбавлятися всіх вищеописаних чинників.

Якщо Ви підозрюєте наявність карієсу. Рекомендуємо не затягувати до візиту до лікаря-стоматолога, а запишіться на прийом прямо зараз.

Як зрозуміти, що це карієсу зубів?

Карієс може бути прикореневим (пришийковим) та поверхневим. Прикореневий карієс або поверхневий карієс- це випадок при якому захворювання розвивається в приясневій зоні, а при поверхневому карієсі - торкається тільки емаль, але не поширюється на дентинну частину.

Іноді визначити, що у Вас є карієс можна при прояві декількох неприємних симптомів або на підставі того, що зуб змінив свій зовнішній вигляд, наприклад, з'явилася «дірка». Однак, щоб переконатися карієс це чи ні, необхідно сходити до стоматолога на прийом, тому що зрозуміти, що це саме карієс, а не щось інше може зрозуміти тільки лікар. Для визначення діагнозу використовуються 3 методи: рентген (панорамний або прицільний знімки), обстеження з використанням ультрафіолетового опромінення та фарбування зубів вітальним методом.
Фарбування емалі необхідно для того, щоб побачити початкову стадію карієсу. Пошкоджені ділянки на емалі не змінюють колір. Якщо лікар знаходить подібні порушення, то для відновлення структур тканини призначить ремінералізаційний курс. Дане обстеження необхідне при первинних та планових оглядах.

Для того щоб перевірити стан зубів за допомогою ультрафіолету, спочатку необхідно очистити зуби від нальоту, а після просушити. Після цього перевіряють, чи є місця, в яких під ультрафіолетом немає світіння, адже це місця, в яких розвивається карієс.
Також можна перевірити за допомогою рентгена, дані знімки дозволяють оцінити ступінь руйнування зуба та стан тканин зуба.

Якими бувають стадії розвитку карієсу зубів?

Є 3 стадії карієсу:

  • Стадія плями, або початковий карієс - у разі спочатку виникають білі плями, після чого місця поразки починаю темніти і стають трохи шорсткими.
  • Середня стадія карієсу, стадія при якій ушкоджуються лише шар дентину і утворюється так звана «дірка», тобто каріозна порожнина.
  • При глибокому карієсі запалення переходить межі дентину і починаються різні ускладнення.

Карієс може розвиватися з різною швидкістю. Часто, у дорослих, він розвивається дуже повільно, а ось у дітей він проявляється дуже швидко і не рідко в гострій формі.

Наслідки карієсу

Якщо приділяти стану власних зубів не так багато часу, як слід, рано чи пізно виникне ризик розвитку ускладнень, які поширюються за межі твердої тканини.

Пульпіт

Супроводжується сильним болем, який виникає внаслідок запалення м'яких тканин зуба. Якщо не почати вчасно лікувати, може з'явитися гній, внаслідок чого, пульпа просто відмирає, а тканини зуба перестають харчуватися зсередини.

Періодонтіт

Запалення прилеглих тканин зуба, внаслідок поширення інфекції по каналах. Якщо у коріння формується гнійна порожнина, то ставлять діагноз – періодонтальний абсцес.

Кіста

Появі кісти може служити вищеописаний періодонтит, якщо під час перебігу хвороби відбувається руйнування кісткової тканини та розростається грануляція та утворюється серед них порожнина. Часто вона заповнена гноєм. При виявленні лікар бере пункцію та видаляє кісту.

Флюс


Відтік ясна чи щоки називають флюсом. Його головна причина - це розподіл інфекції на окістя, що покриває кістки зовні. Після чого з'являється періостит з відшаруванням окістя, а простір, що з'явився, заповнюється гноєм. Для того, щоб вилікувати уражений зуб, гній видаляють через розріз, а запалення прибирають антибіотиками. Якщо приймається рішення зберегти зуб – необхідно повністю вилікувати зуб від пульпіту та періодонтиту, щоб запобігти утворенню повторного флюсу.

Профілактика розвитку карієсу

Необхідно грамотно чистити зуби

Потрібно пам'ятати, що чищення зубів проводиться двічі на день і триватиме не менше 2 хвилин. Необхідно якнайретельніше вичистити зуби і всі міжзубні проміжки та язик – це дозволить захистити зуби від головних причин карієсу. А правильний вибір щітки та пасти дозволить зробити цей процес набагато ефективнішим.

Використовуйте ополіскувач

Ранкове і вечірнє чищення зубів завершувати використанням ополіскувача для ротової порожнини, крім цього користуйтеся ополіскувачем і після кожного прийому їжі. Крім того, що ополіскувач якнайкраще освіжає дихання після прийому їжі, але і знищують до 99% бактерій. А регулярне користування допоможе не лише скоротити кількість нальоту, а й зміцнить емаль.

Поповнюйте дефіцит фтору

У деяких регіонах у складі питних вод міститься мало фтору, що призводить до того, що мешканці цих регіонів мають недостатньо міцну емаль. Можемо порадити усунути нестачу фтору можна фторуючи воду. Однак, більш простим способом буде використання ополіскувачів, у складі якого буде даний мікроелемент. Крім ополіскувачів, введіть у ваш раціон морепродукти – це природна профілактика карієсу.

Постарайтеся не приймати контрастну їжу за температурою

Занадто холодна або надто гаряча їжа – це стрес для нашої емалі, що має негативний вплив. Внаслідок частого вживання їжі такої температури можуть з'явитися мікротріщені, які стають проходом для патогенних мікроорганізмів.

Систематично звертайтеся до стоматолога

Звернення до стоматолога на регулярній основі – це відмінна профілактика не тільки карієсу, але й інших ускладнень. Для дорослих бажано відвідувати стоматолога і проходити професійну гігієну ротової порожнини раз на півроку, а ось дітям необхідно приходити на огляд раз на 3 місяці.

+
Залишіть
свої контакти
+
Залишіть
свої контакти