Симптоми карієсу, причини карієсу і способи профілактики

Хочете знати симптоми карієсу, що б позбутися від даної проблеми на ранніх стадіях захворювання? Якщо Ваш відповідь позитивна, рекомендуємо ознайомитися з даною статтею. Перш ніж перейти дізнатися симптоми карієсу, потрібно розібратися, що таке карієс. Карієсом прийнято називати різні типи пошкодження зубної емалі, при яких лише своєчасне лікування зубів дозволить зберегти здорову і гарну посмішку. Найпоширеніші причини карієсу це не дотримання основних правил гігієнічного догляду за ротовою порожниною, а також незбалансований раціон харчування.

При цьому навіть самі скрупульозні клієнти нерідко звертаються з проблемою поширюється карієсу. Як правило, мова йде про генетичну схильність до даної патології. У таких випадках вкрай важливо зуміти виявити захворювання якомога раніше, а також мати можливість швидко вилікувати карієс і зберегти променистість власної посмішки. Якщо у Вас спостерігається генетична схильність, то Ви краще за інших знаєте, чому зі стоматологом важливо дружити, а не боятися.

Деталізація генетичної схильності до розвитку карієсу

Серед основних факторів, що обумовлюють схильність людського організму до розвитку карієсу навіть при самому дбайливому і ретельного догляду з правильним підбором зубної пасти та щітки, необхідно віднести:

генетичні особливості, від яких залежать розміри зубів, будова їх тканин, а також наявність борозенок, що в свою чергу визначає ступінь уразливості зубної емалі;

індивідуальний склад слини, яка не тільки омиває зуби, але і повинна володіти бактерицидною властивістю, нейтралізує більшість шкідливих мікробів і бактерій;

правильність догляду та стан молочних зубів в дитячому віці самого клієнта, наприклад, вибір на користь гідних альтернатив сріблення почорнілих молочних зубів дозволить зберегти цілісність і красу посмішки вже дорослим людям;

наявність у пацієнта кардиопатии і прискорених судомних станів, що в свою чергу обумовлює недолік постачання киснем тканини і органи, і підвищує концентрацію лактату (одна з причин формування нальоту з подальшим формуванням зубного каменю).

Що стосується внутрішньоутробного розвитку плода, то неправильний розвиток центральних різців найчастіше пов'язують з перенесеними патологіями майбутньої матері протягом першого триместру. Як правило, самі зуби починають швидко стиратися, а емаль стає дуже вразливою. Не варто залишати без уваги і перенесені інфекційні захворювання в другій половині вагітності. Лише професійний підхід лікаря-стоматолога дозволить провести правильне лікування й видалення зубів у вагітних з максимальним збереженням здоров'я плоду.

Які симптоми карієсу, причини карієсу і способи профілактики? Рекомендуємо не затягувати до візиту до лікаря-стоматолога, а запишіться на прийом прямо зараз.

Карієс профілактика, ефективні способи у дітей і дорослих

Щоб професійна гігієна ротової порожнини мала максимально тривалий результат, слід ретельніше дотримуватися:

 • збалансоване харчування з обов'язковим використанням сирих фруктів і овочів;
 • регулярне і максимально ретельне очищення зубів і ротової порожнини;
 • систематичний прийом вітамінних комплексів;
 • процедури для підвищення власного імунітету, наприклад, шляхом активних занять спортом;
 • періодичне відбілювання зубів з видаленням нальоту;
 • стабільність проведення оглядів стоматологами з чітким виконанням всіх подальших постанов.

Втручання лікаря в таких випадках необхідно не тільки при використанні різних аптечних засобів і при підборі пасти або зубної щітки, а й у випадках проведення самолікування за допомогою рецептів з народної медицини. Це обумовлено тем¸ що тільки лікар може визначити, наскільки той чи інший спосіб буде ефективним і в якій дозуванні подібне лікування не зашкодить здоров'ю самого пацієнта. До того ж, не завжди потрібне оперативне втручання, як, наприклад, при лікуванні карієсу на стадії меловидного плями.

Другие статьи

 • Видалення зуба під час вагітності

  Під час вагітності кожна жінка особливо уважно ставиться до свого ...

   
 • Від чого залежить колір зубів

  Колір зубів є індивідуальною особливістю кожної людини. Він залежить від ...

   
 • Болить зуб після пломби

  Звертаючись до послуг стоматолога, людина хоче назавжди забути про зубний ...

   
 • Опухла щока після лікування зуба. Можливі причини

  Досить часто після прийому у стоматолога пацієнти можуть відчувати певний ...

   
 • Чи потрібно видаляти зуб мудрості?

  Зуб «мудрості», вісімка, третій моляр - все це назви останніх ...

   
 • Симптоми карієсу, причини карієсу і способи профілактики

  Хочете знати симптоми карієсу, що б позбутися від даної проблеми ...