Флюороз лікування

Такі захворювання як флюороз зубів, гіпоплазія і ерозія зустрічаються значно рідше в щоденній практиці стоматолога, ніж карієспульпіт і періодонтит. Хоча статистика вказує на те, що частота даних захворювань зростає серед населення. У цього є кілька пояснень. По-перше - люди, які страждають вищепереліченими захворюваннями, в принципі, як і ті, хто має більш «стандартні» стоматологічні проблеми, не поспішають звертатися по допомогу до фахівця, сильно запускаючи проблему. По-друге - низька поінформованість лікарів про те, як правильно вести таких пацієнтів. Давайте поговоримо про флюороз лікування і лікування гіпоплазії і розглянемо докладніше кожне захворювання і методи їх лікування в стоматології Vitasan в Одесі.

Флюороз

- це хронічне захворювання, яке розвивається внаслідок надлишкового тривалого надходження фтору та його сполук в організм.

Зуби, уражені флюорозом, коричневого кольору, вкриті меловидной плямами, штрихами або смужками. В залежності від форми захворювання, спостерігається значне руйнування структури емалі.

Однак дослідження показують, що не всі 100% людей, що проживають в місцевості з завищеними показниками фтору в питній воді та продуктах, страждають даним захворюванням. Значну роль відіграє ослаблення загального імунітету. Максимальна концентрація фтору в питній воді не повинна перевищувати 1,5 мг / л. Існує безліч класифікацій флюорозу: по періоду виникнення, за поширеністю, за тяжкістю захворювання і по його формі.

Флюороз лікування

Лікування флюорозу обов'язково має бути комплексним. В першу чергу необхідно обмежити подальше потрапляння фтору в організм. Далі можливе проведення реминерализующей терапії, відбілювання, відновлення дефектів за допомогою пломб або із застосуванням сучасних методик протезування. План терапії залежить від стадії, форми і поширеності флюорозу і складається стоматологом центру Vitasan індивідуально для кожного пацієнта. Ціна залежить від складності захворювання та обраної методики лікування.

Гіпоплазія

- це вроджене недорозвинення тканин зуба, що виявляється в порушенні їх будови і мінералізації.

Зовні захворювання являє собою стоншену емаль, з різними видами дефектів на ній в залежності від форми захворювання - плям, хвиль, чашоподібні дефекти або борозни. Може дивуватися один або кілька зубів (місцева форма) або всі зуби (генералізована форма).

Причини виникнення генералізованої форми науці не відомі. Існують лише можливі фактори, що сприяють розвитку захворювання.

Причини виникнення місцевої форми (на 1-2х зубах):

  • перелом щелепи, якщо лінія перелому проходить через фолікул розвивається зуба
  • травма молочного зуба, что супроводжується травмою перебуває над ним фолікула постійного
  • запущені недоліковані захворювання молочних зубів
  • грубі маніпуляції при відаленні молочного зуба

Лікування

Залежить від форми, стадії і поширеності захворювання. План терапії гіпоплазії розробляється докторами клініки Vitasan в Одесі індивідуально для кожного пацієнта і найчастіше включає в себе проведення реминерализующей терапії, відбілювання і закриття дефектів за допомогою пломб або із застосуванням сучасних методик протезування. Ціна залежить від складності захворювання та обраної методики терапії.

Ерозія

- це прогресуюча спад твердих тканин зуба невідомої етіології.

Захворювання проявляється у вигляді поступового руйнування емалі з зовнішньої сторони і може мати блюдцеобразную, округлу або овальну форму. Для цього захворювання характерне часте ураження центральних різців верхньої щелепи, але іноді дефекти виникають також на бічних різцях, іклах і премолярах нижньої щелепи. Відмінною характеристикою є те, що захворювання ніколи не вражає нижні центральні різці.

Існує ряд факторів, які, на думку фахівців, підвищують ризик виникнення ерозії:

  • неправильна техніка чищення зубів жорсткою щіткою
  • купання в сильно хлорованій воді
  • вживання великої кількості кислих соків
  • порушення роботи щитовидної і статевих залоз, нервової системи професійні шкідливості

Розрізняють 3 ступеня тяжкості захворювання, а також 2 форми - активна, в період якої відбувається прогресування хвороби, і стабілізована форма, при якій прогресування не спостерігається протягом 9-11 місяців.

Лікування

В першу чергу необхідно з'ясувати причини захворювання і забезпечити їх усунення: обмеження вживання в їжу кислих фруктів, фруктових соків і газованих напоїв. Далі пацієнту буде рекомендована консультація терапевта, ендокринолога, невропатолога та гінеколога для виявлення фонових захворювань і їх усунення. Обов'язковою також є комплексна ремінералізующая терапія і закриття дефектів пломбами або із застосуванням сучасних методик протезування.

Стоматологи клініки Vitasan отримують безліч позитивних відгуків своїх пацієнтів, що є підтвердженням злагодженої роботи наших фахівців.

Зворотний дзвінок